Štipľavá facka pri Dunaji: Slovan - Ružomberok 5:0

Štipľavá facka pri Dunaji: Slovan - Ružomberok 5:0

RedakciaŠport26.9.2020

V 8. kole Fortuna ligy Ružomberok prehral na Tehelnom poli s bratislavským Slovanom 0:5. Tréner Ján Haspra od svojho príchodu k A mužstvu, ešte taký kalich horkosti nevypil.

„Belasí“ v prvom polčase, keď hostia smerom dopredu takmer nič nevymysleli, získali „pohodové“ dvojgólové vedenie. V 24. min. si Čavrič narazil loptu s Holmanom, ktorý zareagoval pätičkou a Srb ľavačkou nechytateľne vymietol pravý vinkel ružomberskej „svätyne“ - 1:0. O šesť minút neskôr Bajrič vyrazil do otvorenej obrany MFK a Holmanovi ponúkol „tutovku“, ktorú maďarský legionár neodmietol – 2:0.

Slovan už pred otvorením zápasového účtu dvakrát vážne pohrozil, v 4. min. Medved zvnútra „malého vápna“ minul ružomberský „obdĺžnik“ a v 16. min. zase Liptákov ratoval až neskutočný „luft“ Holmana, po Čavričovom centri. Hoci bratislavský tím v prvom polčase „úradoval“, zverencom Hasprovej družine sa tesne pred prestávkou naskytla obrovská príležitosť na vyrovnanie. Gereca, ktorý nabiehal na loptu, čo mu z pravej strany adresoval Kmeť, zozadu poslal na trávnik Nono a nasledovala penalta. Lenže kapitán Ruže J. Maslo namieril iba do stredu brány a Greif nohou jedenástku vyrazil.

V 47. min. hostia dostali tretiu „facku“, Čavrič prešpurtoval takmer polovicu ihriska a zasunul loptu za Macíkov chrbát – 3:0. Madleňák, ktorý prišiel na „plac“ v druhom polčase, otestoval zdiaľky Greifa. Lenže v 60. min. po „skrátenom rohovom kope“ Nono poslal center „do ohňa“ a Holman z prvej zvýšil na 4:0. V 80. min. obhajca titulu pridal ďalší klinec – 5:0. Weissov nástrel, ktorý už aj bez ďalšieho dotyku by bol skončil v ružomberskej sieti, v ofsajdovej situácii za bránkovú čiaru dorazil Ratao. V 87. min. bol Gerec blízko aspoň k čestnému gólu, ale skóre sa nemenilo.

Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 5:0 (2:0)

Góly: 24. a 47. Čavrič, 30. a 60. Holman, 80. Ratao. Žlté karty: de Kamps, Weiss - Čurma, Zsigmund, J. Maslo. Rozhodovali: Ziemba – Vorel, Ádám - 975 divákov.

Slovan: Greif - Pauschek, Abena, Bajrič, De Marco - Nono, de Kamps (86. Božikov) - Holman (74. Weiss) - Čavrič (66. Daniel), Medved (74. Strelec), Moha (66. Ratao).

MFK: Macík – Čurma, J. Maslo, Mrva – Kmeť (85. Filinský), Takáč (61. Kojnok), Kochan, Zsigmund (77. Múdry), Ďungel (46. Madleňák) – Gerec, Almási (61. Regáli).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia