Stolné tenistky natiahli bronzovú reťaz

Stolné tenistky natiahli bronzovú reťaz

RedakciaŠport28.6.2020

Celkove piaty republikový bronz a štvrtý v rade. Reč je o stolných tenistkách ŠKST Ružomberok, ktoré v sobotu na záverečnom turnaji extraligy žien v ŠKST Aréne na Starej Vajnorskej ceste skončili na 3. mieste. Titul získal neporazený líder po základnej časti súťaže Stolnotenisové centrum Bratislava.

Ďalšia medaila je pekná a cenná, no netajím v tejto sezóne bolo našou ambíciou pobiť sa aj o titul,“ vyhlásil čestný prezident ružomberského klubu Marián Bystričan, ktorý dievčatá v Bratislave v druhom zápase (o 3. miesto) koučoval, keďže tréner Dalibor Jahoda z rodinných dôvodov musel po dopoludňajšom programe odcestovať.

V dueli o finálovú miestenku Liptáčky podľahli Topoľčanom 3:6. „Nevyšla nám síce úvodná štvorhra, napriek tomu finále bolo dosť blízko, keď nás stačila remíza. V ´singloch´ Miriam Kršiaková viedla nad Emou Činčurovou 2:1 a rovnako i Natália Divinská nad Adrianou Illášovou, no obe veľmi nádejne otvorené zápasy prehrali,“ vravel ďalej Bystričan.

V stretnutí o titul STC ŠKST Bratislava vyhralo nad Topoľčanmi 5:2 a v súboji o bronzové medaily Ružomberčanky rozbili Malacky 5:0. „Bola to naša jednoznačná záležitosť, ale nič iné som ani nečakal,“ dodal Bystričan.

V sobotu bola na programe aj odveta v baráži o postup do ženskej extraligy. Ružomberské „béčko“ v herni v Baničnom podľahlo Novej Dubnici 3:6, keď prvá konfrontácia pred týždňom za stolmi súperiek sa skončila remízou 5:5. Doma sa nedarilo mladučkej Caroline Corf, ktorá nezískala ani bod, pričom v prvom zápase vyhrala dve dvojhry. „Nemyslím si, že bol to súper nad naše sily. Výsledok je určite sklamaním. Začalo sa prehrou vo štvorhre, no škoda, že za stavu 2:2, ja som v päťsetovej partii nevyhrala nad Ľubicou Pšenkovou, azda by sme to dotiahli aj na remízu,“ uviedla o odvete Lea Dziewiczová.

Extraliga: STC ŠKST Bratislava – MSK Malacky 5:2, ŠKST Topoľčany – ŠKST Ružomberok 6:3, Šinkárová 2, Divinská 1, finále : Bratislava – Topoľčany 5:2, o 3. miesto: Malacky – Ružomberok 0:5, Divinská, Marousková, Kršiaková, Šinkárová, Divinská – Marousková,

Baráž a postup do extraligy: ŠKST Ružomberok B – MKST Nová Dubnica 3:6, Krajčiová 2, Dziewiczová 1.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia