Stolnému tenistovi koronavírus nič nezrušil

Stolnému tenistovi koronavírus nič nezrušil

RedakciaŠport7.4.2020

Pre stolného tenistu Andreja Kaššaya sa sezóna 2019/2020 skončila ešte pred uzatvorením športovísk, tiež skôr, než došlo k prerušeniu súťaží za zelenými stolmi. Rodák z Oravy, ktorý od roku 2012 reprezentuje ružomberskú „celuloidovú“ loptičku, posledný duel odohral 22. marca 2020 a to v rozhodujúcom treťom štvrťfinálovom zápase mužskej extraligy vo Vranove nad Topľou.

Súťažný ročník sme uzavreli presne ako minulý rok, dokonca aj rovnaký súper nám zahatal cestu do semifinále,“ rozhovoril sa 22 – ročný pingpongista. „Keďže už predo mnou nebol ani žiadny turnaj, súčasná športová karanténa ma zatiaľ dáko neobmedzila. Samozrejme, nemôžem si ísť zatrénovať, zahrať. Odlišná by bola situácia, keby družstvo v extralige bolo postúpili medzi štyri najlepšie tímy. Už by to človeka škrelo.“

Andrejovi, na rozdiel od celej plejády športovcov, súčasná pauza prišla dokonca vhod. „Mesiac som doma a vidím v tom aj pozitíva, že sme všetci spolu. Venujem sa hlavne príprave na štátnice a píšem ´bakalárku´, aspoň mám dosť času na školu,“ vysvetľoval poslucháč 3. ročníka Fakulty zdravotníctva Katolíckej univerzity v Ružomberku, kde študuje fyzioterapiu.

Celkom na pohyb však Kaššay nezabúda. „V pivnici máme´miniposilku´, tam si chodím zacvičiť. Nerobím to dáko intenzívne, ako počas vážnej prípravy, skôr tak pre radosť. No spotím sa i zadýcham. V detskej izbe stále stojí pingpongový stôl. Keď som bol malý, veľa som toho na ňom s ocom odohral. Aj teraz by mi to celkom padlo vhod, lenže ocino nie je na tom zdravotne dobre. Má operované kolená, aj srdiečko je po zákroku, navyše ho ešte obmedzuje i ´neposlušné´ rameno. Lenže, ak súčasný stav bude dlhšie trvať, asi ho vyzvem, nech aspoň stojí a odvracia loptičku,“ pokračoval Andrej.

Vlani sa rozlúčil s kategóriou U 21, takže v aktuálnej sezóne sa „bil“ len medzi mužmi. Momentálne v slovenskom rebríčku mu patri 23. priečka (aj v konkurencii mužov, čo pôsobia v zahraničí), pričom je najvyššie z ružomberských hráčov. „Nie je to najhoršie postavenie, myslím si, že som nesklamal, ale ani som neprekvapil. Vždy si uhrám nejaký štandard. Netajím, v budúcej sezóne by som sa rád posunul do top šestnástky,“ dodal Kaššay, opora extraligového tímu ŠKST Ružomberok.

© 2023 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia