Stolní tenisti naplno zabrali v Topoľčanoch a v Hlohovci

Stolní tenisti naplno zabrali v Topoľčanoch a v Hlohovci

RedakciaŠport9.4.2022

Vo včerajšom predposlednom dvojkole stolnotenisovej extraligy mužov, skupiny o 7. - 12. miesto družstvo ŠKST Ružomberok naplno uspelo za súperovými stolmi, v Topoľčanoch vyhralo 6:3 a v Hlohovci 6:4.

Keďže po trinástich rokoch končím svoje pôsobenie v ružomberskom klube, boli to moje posledné extraligové zápasy s mužmi ŠKST. Počas posledného dvojkola mal by som byť s kadetskou reprezentáciou na turnaji v Linzi. Takže išlo i o rozlúčku s chlapcami,“ rozhovoril sa ešte stále tréner ružomberského klubu a nie tak dávno i jeho prezident Dalibor Jahoda.

Ružomberskí stolní tenisti skvele zvládli dve náročné partie. „Chlapci si zaslúžia pochvalu, zahrali výborne, pričom absolvovali mimoriadne ťažký deň. O pol jedenástej začínal prvý zápas v Topoľčanoch, druhý v Hlohovci večer o pol šiestej a končili sme o deviatej. Už aj v Topoľčanoch to vyzeralo, že na rad môže prísť rozhodujúca štvorhra, avšak Martin Truska zdolal Patrika Bučka 3:1 a bolo vybavené. V tomto dueli všetci hráči urobili po dva body. V Hlohovci zápas vyvrcholil štvorhrou, no tá vyústila v našu obrovskú dominanciu. V tomto zápase tri ´single´ ovládol Truska,“ vravel ďalej Jahoda.

Ružomberok je presvedčivo na čele dolného poltucta, pričom už mu nikto nemôže ukradnúť celkove siedmu priečku. „Škoda, že sa nám nepodarilo dostať do hornej šestky, veľa nechýbalo. Hoci reálne treba priznať, že tam by družstvo veľa vody nenamútilo, pretože hneď na úvod play-off by sme boli narazili na veľmi kvalitnú a po tabuľkovej časti tretiu Nižnú,“ pripojil Dalibor Jahoda.

Výsledky: STK Funstav Topoľčany – ŠKST Ružomberok 3:6, Pindura, Kaššay a Truska po 2, ŠK Para TT Hlohovec – Ružomberok 4:6, Truska 3, Kaššay 2, Kaššay – Truska.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia