Stolní tenisti s raketou oslávili Štefana

Stolní tenisti s raketou oslávili Štefana

RedakciaŠport27.12.2022

Na sklonku roka 1987, čiže pred 35 rokmi, sa slávnostne strihala páska na úplne novej stolnotenisovej ružomberskej herni na Žilinskej ceste. Nebolo to hneď, ale za nejaký čas sa v tomto športovom stánku rozbehla aj tradícia vianočných klubových turnajov. Pre veľký záujem bolo treba, okrem neodmysliteľnej kapustnice, pripraviť až dva „stretká“ – mládežnícke a dospelácke. Keďže doba veľkého entuziazmu postupne odchádzala, zostal len jeden turnaj „na Štefana“. Ten včera za účasti takmer dvadsiatky členov, keď si prišiel zahrať aj vozičkár Bohuš Čabák, napísal svoju ďalšiu kapitolu.

Priznám sa, už ani neviem, koľký krát sa takto na Druhý sviatok vianočný stretávame. Určite je to oveľa viac než dvadsať rokov. Počítať ročníky však nepovažujem za podstatné. Hlavne, že tradícia pokračuje, že upevňuje naše priateľstvá a že sa navzájom cez tieto najkrajšie sviatky môžeme potešiť. Hoci tu nejde o víťazstvá, nikto nič súperovi nedaruje, každý chce uspieť,“ uviedol bývalý dlhoročný prezident a dnes čestný predseda ŠKST Ružomberok Marián Bystričan.

Boli časy, keď Vianočný turnaj kvôli početnému „pavúku“ vyústil v poriadny maratón. „Áno, poklesol nám počet účastníkov, ale to nie je sprievodný jav iba v stolnom tenise, no celkove v športe. Spolupatričnosť sa akosi nenosí. Avšak tí, čo pravidelne chodia, nechýbali. Najstarším účastníkom bol 87 – ročný Branislav Kasanický, ten azda nevynechal ani jedny stolnotenisové Vianoce,“ doplnil M. Bystričan.

Po bojoch v základnej časti, turnaj pokračoval v dvoch vetvách – v hlavnej (hornej), kde postúpili prví dvaja zo skupín a v dolnej, čiže v „pavúku“ útechy.

Poradie – horná skupina: 1. K. Holubčík, 2. M. Poljak, 3. Ľ. Tužinský, dolná skupina: 1. M. Bystričan, 2. B. Pukaj, 3. B. Čabák.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia