Stolní tenisti štvrtí na Slovensku

Stolní tenisti štvrtí na Slovensku

RedakciaŠport30.5.2021

V sobotu a v nedeľu v Bratislave za účasti siedmich tímov, keď päť extraligistov sa neprihlásilo, prebiehali majstrovstvá Slovenska v stolnom tenise družstiev mužov. ŠKST Ružomberok skončil na 4. mieste.

Kolektív spod Čebraťa najprv po veľkej bitke zdolal VSTK Vranov nad Topľou 5:4, potom v semifinále podľahol Vydranom, ktoré obhájili titul, 0:5 a rovnakým výsledkom sa skončil aj jeho duel o bronzové medaily s STO Nižná. „S Vranovom sme odohrali výborný zápas, ktorý mal skvelú atmosféru a trval skoro štyri hodiny. Chalani nezačali dobre, prehrávalo sa 1:3, ale potom vývoj otočili, proste nádhera. Vydrany sú niekde inde, no mladý Samko Arpáš sa v súboji s republikovou mužskou dvojkou Zoltánom Lelkešom takmer postaral o obrovské prekvapenie. Veľkému favoritovi až v závere, keď v rozhodujúcom piatom sete sa súperi doťahovali až do stavu 9:9. Stretnutie o 3. miesto nám veľmi nevyšlo, no so štvrtým miestom môžeme byť spokojní,“ hodnotil prezident a tréner ružomberského klubu Dalibor Jahoda.

Tento týždeň, ešte pred „Slovenskom“ Samuel Arpáš štartoval na turnaji svetovej série WTT Younth Star Contender v Tunise. V silnejšej konkurencii síce nezopakoval tretie miesto v dvojhre z portugalského Vila Real, ale určite nesklamal. Medzi kadetmi sa v singli zo skupiny prebojoval medzi šestnásť najlepších hráčov a v mixe spolu s Turkom Ardom Kekillioglu až do semifinále, kde podľahli švédskej dvojici Björkryd - Sjögren 2:3, čo znamenalo bronzový stupienok. „Tento turnaj mal vyšší ranking, ale tiež musím povedať, že Samko nezahral tak dobre ako v Portugalsku. Určite svoje urobila aj veľká hala, pre 15 tisíc divákov, na čo samozrejme chlapec nie je zvyknutý. V zmiešanej štvorhre nebol ďaleko od postupu do finále,“ pripojil Jahoda, ktorý bol v Tunise s našou mladou reprezentačnou zmenou.

Extraliga - štvrťfinále: VSTK Vranov nad Topľou – ŠKST Ružomberok 4:5, Arpáš a Truska po 2, Kaššay 1, SK Vydrany – Ružomberok 5:0, TJ STO Nižná na Orave – Ružomberok 5:0.

WTT Younth Star Contender“: dvojhra – v skupine: Arpáš – Closset (Belgicko) 2:3, Arpáš – Alsoelem (Saudská Arába) 3:1, Arpáš – Nasirov (Uzbekistan) 3:0, osemfinále: Arpáš – Samochin (Rusko) 0:3, zmiešaná štvorhra – semifinále: Arpáš, Kekillioglu (Turecko) - Björkryd – Sjögren (Švédsko) 2:3.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia