Stolní tenisti trénujú, ale len v oklieštených počtoch

Stolní tenisti trénujú, ale len v oklieštených počtoch

RedakciaŠport28.12.2021

Hoci stolný tenis má svoju extraligu mužov a žien, za zelenými stolmi stoja (od 25. novembra 2021) aj súťaže na jeho top poschodiach. U mužov sa odohralo sedem a u žien päť kôl. „Celuloidová loptička“ totiž nepatrí medzi odvetia (futbal, hokej, hádzaná, basketbal, volejbal a florbal), ktoré nemajú stopku.

Od 17. decembra môžeme aspoň znovu trénovať, ale je to celé smutné. U mládeži je dosť nezaočkovaných našich členov, a tí ani s negatívny testom na COVID-19 nemôžu prísť do haly,“ konštatoval tréner ŠKST Ružomberok Dalibor Jahoda.

Súťaže pingpongistov na všetkých úrovniach sú prerušené a momentálne nikto ani netuší, či, a ako sa znovu rozbehnú. „Na výkonnom výbore Slovenského stolnotenisového zväzu zaznel aj taký návrh, aby sa extraliga pustila len pre očkovaných alebo prekonaných ochorenie. Ja ako zástupca hráčov som vystúpil s tým, že niektoré družstvá by boli ukrivdené a súťaž by sa stala neregulárnou. Nuž uvidíme, čo sa udeje. Verím, že k svojmu športu sa budú môcť vrátiť aj testovaní hráči,“ pokračoval D. Jahoda.

Stolní tenisti sú sklamaní, že nepatria medzi „vyvolené“ športy, v ktorých v najvyššie ligy pokračujú. „Na výkonom výbore som vzniesol požiadavku, aby zväz napísal otvorený list štátnemu tajomníkovi pre šport Ivanovi Husárovi, aby aj náš šport bol zaradený medzi tie, kde extraligy bežia. Stolný tenis sa síce hrá v hale, ale je bezkontaktný,“ vravel ďalej tréner ŠKST.

D. Jahoda, tiež reprezentačný kouč kadetov Slovenska, sa na celú situáciu pozerá aj v širších súvislostiach. „Už v januári mám s reprezentačným tímom sústredenie, samozrejme, čakajú nás aj medzinárodné podujatia. Za danej situácii sa môže kľudne stať, že na turnaje do zahraničia budeme chodiť len z tréningu, čo veru nie je dvakrát dobré. Sám som zvedavý, čo sa udeje po 9. januári 2022, dúfam, že začnú aspoň nejaké mládežnícke bodovačky.“

V akej podobe a či „malá loptička“ na Slovensku dobehne do cieľa sezóny 2021/2022 je zahalené veľkým rúškom tajomstva. „To nevie ani Pán Boh,“ podčiarkol stav skoro menšej beznádeje D. Jahoda.

Samozrejme, stolný tenis, to je tiež ohromné podhubie nižších súťaží. A v Liptove, kde sú družstvá takmer v každej dedine, zvlášť.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia