Stolní tenisti v 1. extraligovom kole vyšli naprázdno

Stolní tenisti v 1. extraligovom kole vyšli naprázdno

RedakciaŠport25.9.2021

Včera odštartovala stolnotenisová extraliga mužov kolom dvojičiek. Družstvo ŠKST Ružomberok podľahlo v Nižnej na Orave 4:6.

Mrzí nás úvodná prehra. Mám po nej zmiešané pocity. Výborne zahral Andrej Kaššay, ktorý urobil tri body, žiaľ ďalší dvaja hráči sa k nemu nepridali. Nemožno ale povedať, že by nebojovali. Jeden bod získal Martin Truska a naprázdno vyšiel len 14 – ročný Samuel Arpáš, pre ktorého to boli veľmi ťažké duely, navyše priletel iba v noci z Portugalska a potom ešte strávil takmer tristo kilometrov v aute,“ hodnotil prezident a tréner ŠKST Ružomberok Dalibor Jahoda.

Oravci, s rebríčkovou dvanástkou Adamom Bratom, ktorí naposledy, v zápase o republikový bronz, zdolali Ružomberok 5:0, boli favoritom, no cestu k plnému bodovému zisku nemali vôbec jednoduchú. „Na záver, vo štvorhre Kaššay s Truskom vo štvrtom sete, za stavu 1:2, viedli 10:7, ale nevynútili si piaty set.“

V najbližšom dvojkole ŠKST vo svojej herni privíta Rožňavu a Kežmarok. "Tím z Gemera príde v role favorita a čo a týka Kežmarka, tam bude pred nami jednoznačný, teda víťazný imperatív," pozrel sa trochu dopredu Jahoda.

Spomínaný Arpáš tesne predtým štartoval na turnaji WTT Youth Star Contender Lisabon. „Na toto vrcholné podujatie sa dostalo len 32 najlepších hráčov svetového rebríčka v každej kategórii. Samko, ktorému v rajkingu patrí devätnásta priečka, prvý raz v tejto sezóne sa na prestížnom medzinárodnom turnaji neprebojoval zo skupiny ďalej. Traja chalani mali rovnaký počet bodov a tak rozhodoval pomer setov,“ pripojil Jahoda, zároveň aj reprezentačný kouč chlapcov do 15 rokov. Vo štvorhre sa Arpáš spolu so Samuelom Palušekom prekliesnili do štvrťfinále, kde podľahli nemecko – španielskej dvojici Ullman, Berzosa 0:3.

Extraliga muži: STO Nižná – ŠKST Ružomberok 6:4, body ŠKST: Kaššay 3, Truska 1.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia