Stolnotenisová špička do 21 rokov sa stretla za ružomberskými stolmi

Stolnotenisová špička do 21 rokov sa stretla za ružomberskými stolmi

RedakciaŠport4.2.2019

Za účasti 26 chlapcov a 21 dievčat sa v nedeľu (3. februára) uskutočnil v herni ŠKST Ružomberok na Žilinskej ceste 3. turnaj Slovenského pohára v stolnom tenis mládeže v kategórii do 21 rokov.

Medzi chlapcami svojimi výkonmi zaujali aj členovia organizačného klubu – Martin Trusaka skončil tretí a Andrej Kaššay štvrtý, keď obaja získali skalpy v republikovom rebríčku vyššie postavených súperov. Truska vo štvrťfinále zdolal slovenskú päťku Adama Klajbera (Geológ Rožňava) 3:0 a Kaššay štvorku Jakuba Zelinku (Lokomotíva Košice) 3:0.

V semifinále Truska prehral s celkovým víťazom Štefanom Pekom (SK Vydrany) 1:3 a Kaššay so strieborným Štefanom Špánikom (ŠKST Baník Havířov) 2:3. V súboji o bronz si Truska poradil s Kaššayom - 3:1. „Ani duel s Pekom nebol beznádejný, veril som si, lenže koncovky neboli dotiahnuté. Čo sa týka Andreja Kaššaya, bilancia zo vzájomných zápasov hovorí v jeho prospech, o to mám z víťazstva väčšia radosť. Klubový kolega zobral výsledok v pohode, žiadny hnev, máme medzi sebou výborný vzťah. Obaja sme si v domácom prostredí skvele zahrali,“ dal sa počuť očividne spokojný Martin Truska. Ďalší Ružomberčan Dominik Maruniak skončil na 13. - 18. mieste.

Dievčenskú dvojhru ovládla Ema Labošová (STO Valaliky), exružomberčanka Nikoleta Puchovanová, momentálne hráčka ŠKST ČSAD Havířov, si vybojovala 3. miesto. Domáca Alžbeta Kováčová skončila 11. - 15.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia