Stolnotenisová veteraniáda v Ľubochni

Stolnotenisová veteraniáda v Ľubochni

RedakciaŠport23.12.2018

Prišlo 54 hráčov z celého regiónu, od Východnej až po Ľubochňu. S účasťou sme veľmi spokojní,“ zvestoval nám pri otvorení 33. kapitoly Stolnotenisového turnaja veteránov Liptova predseda poriadajúceho ľubochnianskeho oddielu Jaroslav Dráb.

V akcii: Dva dni pred Štedrým dňom, bol aj jeden z dvoch zakladateľov (druhým je Peter Kuniak) tejto sympatickej tradície Branislav Kasanický, ktorý nevynechal žiadny ročník. „Aj keď ma sem - tam kvárili nejaké zdravotné problémy, vždy som sa nejako premohol a prišiel. Teraz som musel riešiť zase menšiu dilemu, no samozrejme naše podujatie dostalo prednosť aj pred finálovým turnajom majstrovstiev Slovenska v Bošanoch, napriek druhej priečke v celkovej kvalifikácii v kategórii nad 80 rokov. Svojho času išlo o jedinú stolnotenisovú veteraniádu na Slovensku. Nikdy to však nebol iba športový ´podnik, ale tiež akcia so spoločenským rozmerom. Od začiatku sa riadime našim mottom – súper je Tvoj priateľ, keď vyhráš, poďakuj mu, že Ti dal vyhrať a keď prehráš, poďakujem mu, že s Tebou hral,“ rozprával od decembra 83 – ročný B. Kasanický z ŠKST Ružomberok, najstarší účastník turnaja.

Pri ouvertúre bol aj domáci veterán Vojtech Olos, ktorý má zapísanú len jedinú absenciu, vtedy ho stopli zdravotné patálie. „Je to krásny, čistý, čestný turnaj, pri sporných loptičkách sa nikto neháda. Všetci sa navzájom poznáme, sme ako jedna rodina,“ vravel víťaz súťaže nad 70 rokov. „Keď sme začínali v Černovej, bol som spomedzi šestnástich účastníkov druhý najmladší, teraz je to presne opačne, som druhým bardom za Braňom Kasanickým. Turnaj má od začiatku aj svoju hymnu. Pri prvej návšteve Ľubochne, som k nej pridal nové verše,“ dodal 82 – ročný Vojtech Olos, ktorý reprezentuje tamojšiu dedinskú „celuloidovú loptičku“, už šesťdesiat rokov, čiže presne od založenia oddielu v roku 1958.

Na Slovensko do Bošian sa kvalifikoval aj ďalší Ružomberčan Ľubomír Tužinský, v sobotu (22. decembra) víťaz medzi šesťdesiatnikmi, lenže ani on si nevedel predstaviť, že dá košom domácemu pingpongovému eventu. „Ide o slovenský unikát, veľká vďaka tým, čo urobili prvý krok. Mal som šancu byť na ´republike´ i medzi prvými tromi, ale toto je moja srdcovka. Na jednom mieste sa stretáva horný a dolný Liptov, samí kamaráti,“ vyznal sa Ľ. Tužinský.

U mužov od 40 do 49 rokov triumfoval Marián Prochádzka z Liptovského Hrádku, predtým dlhoročný člen ŠKST Ružomberok, od 50 do 59 rokov Jaroslav Karolčík (Liptovský Mikuláš) a v súťažiach open Miroslav Mažári (Iľanovo) a Július Moravčík (Hybe).

Členovia OŠK Havran Ľubochňa regionálnu veteraniádu zorganizovali pri príležitosti šesťdesiatych narodením tohto športu v obci. „Momentálne máme štyri družstvá dospelých a dve žiacke, ktoré sú vo svojej súťaži na prvom a druhom mieste. Myslím si, že robíme dobrú prácu s mlaďou, trénuje sa pravidelne dvakrát do týždňa,“ pripojil Jaroslav Dráb, ktorý od roku 2008 šéfuje „malej loptičke“ v Ľubochni.

Výsledky: od 40 do 49 rokov - finále: Procházka (Liptovský Hrádok) – Mažáry (Iľanovo) 3:1, o 3. miesto: Šnauko (Černová) – Demenčík (Iľanovo) w.o., od 50 do 59 rokov - finále: Karolčík (Liptovský Mikuláš) – Schöbert (Lubeľa) 3:2, o 3. miesto: Grajko (Bobrovec) – Hyravý (Lisková) 3:2, od 60 do 69 rokov – finále: Tužinský (ŠKST Ružomberok) – Moravčík (Hybe) 3:1, o 3. miesto: Šeffer (Lisková) – Dvorský (Liptovské Sliače) 3:0, nad 70 rokov: 1. Olos (Lubochňa), 2. Kusý (Bobrovec), 3, Pokorný (Lúčky), open od 40 do 59 rokov – finále: Mažáry – Karolčík 3:2, o 3. miesto: Š. Hatala (Hrboltová) – Volaj (Východná) 3:1, nad 60 rokov – finále: Moravčík – V. Lauko (Lisková) 3:0, o 3. miesto: Grófik (Lúčky) – Dzúrik (Iľanovo) 3:2.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia