Stolnotenisoví veteráni v Baničnom

Stolnotenisoví veteráni v Baničnom

Ján SvrčekŠport14.12.2023

V roku 1986 sa v Černovej konal premiérový ročníka Turnaja veteránov Liptova v stolnom tenise. Jeho zakladateľmi boli Peter Kuniak, Branislav Kasanický a Vojtech Olos. Na začiatku sa zišlo 15 hráčov. Teraz to už pravidelne býva viac než pol stovky.

V sobotu (16. decembra) naše podujatie napíše už 37. kapitolu. Tentoraz, pričom organizátori pravidelne rotujú, hostiteľom bude ŠKST Baničné Ružomberok. „Všetko nasvedčuje tomu, že minimálne jedna kategória sa presunie do herne druhého ružomberského klubu na Žilinskej ceste. Všetko ale závisí od počtu účastníkov," povedal nám predseda poriadajúceho klubu Peter Pindjak.

Začiatok je stanovený na 9:00 hod. a propozície avizujú už tradičné kategórie – 40 – 49, 50 – 59, 60 – 69 a nad 70 rokov a dve open – do 59 a nad 60 rokov.

Liptovská pingpongová veteraniáda, ktorá je tiež milou spoločenskou "stretávkou" má aj svoju vlastnú hymnu, a tak po skončení bojov pravidelne pri záverečnom posedení sa ozýva nákazlivý refrén „Loptička maličká, raz hore, raz dole, veselo si poskakuje po zelenom stole“. Opomenúť nemožno ani, že od začiatku sú vedené presné štatistky jednotlivých hráčov, či absolútny rebríček úspešnosti, kde dlhé roky je na čele už nebohý Ružomberčan Miroslav Kasanický. Druhé miesto patrí Ľubomírovi Tužinskému a tretie Vojtechovi Olosovi.

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia