Stolnotenisový Memoriál MUDr. M. Huleja

Stolnotenisový Memoriál MUDr. M. Huleja

Ján SvrčekŠport8.6.2023

V sobotu (10. júna) si vyznavači „celuloidovej loptičky“ uctia pamiatku bývalého dlhoročného predsedu a ťahúňa stolnotenisového klubu na ružomberskom sídlisku Baničné MUDr. Miloslava Huleja. Pôjde o siedmy diel, pričom prvý ročník bol označený za nultý, memoriálu, ktorý v názve nesie meno tohto pingpongového fanatika, v „civile“ očného primára a tiež známej kultúrnej osobnosti. Tento výnimočný človek nás opustil 15. júna 2015.

Hulejov memoriál od svojho zrodu (roku 2017) je súťažou dvojčlenných družstiev. Jeho prvými víťazmi sa stali hráči poriadajúceho klubu Peter Maga a Ján Milan. Vlani sa z prvenstva tešila dvojica Peter Stano (Východná) a Filip Kollárik (Liptovský Hrádok). Začiatok turnaja v zrekonštruovanej herni na ulici Do Baničného 3278, je stanovený na 9. hod.

Máme prihlásených rekordných sedemnásť družstiev, teda 34 hráčov, pričom vlani hralo o sedem dvojíc menej. Každý zápas začína štvorhrou, potom prídu na rad dva „single“, v jednom si zmerajú sily rebríčkovo vyššie postavení hráči a v druhom tí z nižších priečok. Črtá sa tiež slušná kvalita, v akcii budú hráči od druhej po siedmu ligu,“ informoval nás predseda ŠKST Baničné Peter Pindjak.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia