Stolnotenisový poter o body do pohára

Stolnotenisový poter o body do "pohára"

RedakciaŠport6.10.2019

V herni ŠKST Ružomberok sa v sobotu (5. októbra) konal úvodný turnaj Slovenského pohára v stolnom tenise mládeže v kategórii mladších žiačok.

Za siedmimi stolmi sa predstavilo 62 dievčat, ktoré najprv hrali v trinástich štvorčlenných skupinách a potom prišiel na rad „pavúk“ a na záver duely o konečné umiestnenie.

Na skvelú štvrtú priečku z poriadajúceho klubu dosiahla Carolina Korf, šiesta hráčka republikového rebríčka. Tá v semifinále po vyrovnanej bitke podľahla aktuálnej slovenskej jednotke Nine Darovcovej (STK Karlova Ves) 2:3 a v súboji o 3. miesto republikovej „päťke“ Nine Némethovej (STO Valaliky) 0:3. „Ide o veľký talent, Carolina už výraznejšie zaujala na Euro mini Champs vo francúzskom Schiltigheime, kde v nabitej konkurencii skončila na 26. mieste,“ podotkol na adresu Korf, hráčky z Topoľčian, ktorá prvú sezónu štartuje za ružomberský klub, jeho čestný prezident a hlavný rozhodca turnaja Marián Bystričan. Prvenstvo patrilo Michaele Bitóovej (Lokomotíva Košice), ktorá vo finále porazila Darovcovú 3:1.

Mladší žiaci svoj pohárový debut sezóny absolvovali vo Vrútkach. V konkurencii 102 chlapcov milo prekvapil Ružomberčan Jakub Holubčík, ktorému v domácom rebríčku momentálne patrí trinásta priečka, keď skončil ôsmy. Holubčík bol tretím najlepším hráčom ročníka narodenia 2008.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia