Stolnotenisový sviatok starších pánov

Stolnotenisový sviatok starších pánov

RedakciaŠport18.12.2022

Telovýchovná jednota Bobrovec včera (17. decembra) usporiadala 36. ročník Turnaja veteránov Liptova v stolnom tenise.

Zišlo sa 51 hráčov. V peknej telocvični bolo podujatie veľmi dobre zorganizované. Najstarším účastníkom bol jeden zo zakladateľov liptovskej veteraniády 87 – ročný Ružomberčan Branislav Kasanický, ktorý nechýbal ani raz. Teraz v kategórii nad 70 rokov skončil štvrtý,“ uviedol predseda Okresného stolnotenisového zväzu Ružomberok Marián Bystričan.

S dvomi víťaznými pohárovými trofejami sa najúspešnejším účastníkom turnaja stal Radomír Šnauko z TJ Máj Černová. „Naposledy, keď vyhral Miroslav Volaj z Východnej, som vo svojej kategórii skončil tretí, takže nepasoval som sa za žiadneho favorita. Až na mieste, keď bolo známe, kto všetko sa prihlásil, už človek myslel i na prvenstvo. V open nastúpili aj mladší súperi, no podarilo sa mi všetkých zdolať. Smelo môžem povedať, že schuti som si zahral,“ uviedol Šnauko, ktorý vyhral medzi päťdesiatnikmi a tiež ovládol súťaž open od 40 – 59 rokov. „Všetko bolo veľmi pekne pripravené, včas sa začalo, hralo sa sa deviatich stoloch, malo to naozaj spád,“ pripojil R. Šnauko.

V akcii sme videli, okrem už spomenutého B. Kasanického i ďalšieho účastníka ouvertúry Pohára veteránov Liptova v roku 1986 v Černovej 86 – ročného Vojtecha Olosa. Za povšimnutie stojí, že bývalý futbalový reprezentant Viliam Hyravý vo svojej kategórii od 60 do 69 rokov skončil „len“ štvrtý, no potom si to všetko vynahradil a vyhral open nad 60 rokov.

Výsledky: 40 – 49 rokov: 1. Šlachta (Partizánska Ľupča), 2. Javorek, 3. Hrnčiar (obaja Ľubeľa), 50 – 59 rokov: 1. Šnauko (Černová), 2. Oravec (Ľubeľa), 3. Grajko (Bobrovec), 60 – 69 rokov: 1. Kandera (Ľubeľa), Kubo (Závažná Poruba), Tužinský (ŠKST Ružomberok), nad 70 rokov: 1. Kalinay (Liptovský Mikuláš), 2. V. Olos (Ľubochňa), Franklin (Liptovský Mikuláš), open 40 – 59 rokov: 1. Šnauko, 2. Šlachta, 3. Oravec, nad 60 rokov: 1. Hyravý (Hrboltová), 2. Karolčík (Liptovský Hrádok), 3. Kandera).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia