Stolný tenista J. Holubčík na svetovej sérii

Stolný tenista J. Holubčík na svetovej sérii

Ján SvrčekŠport6.11.2023

Stále ešte len 15 – ročný člen ŠKST Ružomberok Jakub Holubčík sa minulý týždeň skvele odrazil do vekovo vyšších spoločností. Talentovaný stolný tenisa na turnaji mládežníckej svetovej série WTT Youth Conteder Lignano v talianskom Lignane sa v dvojhre dvakrát prebojoval medzi 32 najlepších hráčov, a to v kategóriách U 17 a U 19, keď po postupoch zo základnej skupiny, zvládol i zápasy úvodného kola „pavúka“.

Som veľmi spokojný. Naozaj, dobre sa mi hralo, tak uvoľnene. Bez nejakého tlaku. Veľmi si vážim oba postupy do ´tridsaťdvojky“. Tiež sa mi podarilo zdolať kvalitných hráčov. Som rád, že bol so mnou aj klubový tréner Martin Budiak. Samozrejme, človek sa lepšie cíti za stolmi, keď má takúto oporu. Cením si, že som vôbec do Talianska mohol vycestovať. Je to tiež zásluhu klubu. Aj touto cestou by som sa chcel poďakovať jeho prezidentovi Marekovi Dorníkovi. Turnaj sa konal vo veľkej hale, s množstvom stolov. Všetko ale bolo veľmi dobre pripravené,“ vravel ružomberský hráč.

V „sedemnástke“ v „šesťdesiatštvorke“ Holubčík zdolal Yadiera Lopeza (Portoriko), keď otáčal duel z 1:2 a v zápase o postup medzi šestnásť najlepších hráčov zostal, po veľkej bitke, na rakete Číňana Tsai Tien Yu – 2:3.

V súťaži U 19 v 1. vyraďovacom kole Jakub vyhral nad Čechom Karlom Jedličkom (3:2) a v „tridsaťtrojke“ nestačil na Francúza Flavia Mouriéra (1:3), ktorý sa prekliesnil až do semifinále.

Rád hrám proti starším, skúsenejším i väčším hráčom. Štart v kategórii U 19 bol pre mňa ďalšou veľkou školou. Takisto tu išlo o dôležité body do Svetového pohára,“ doložil Jakub Holubčík.

Foto: archív JH

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia