Stolný tenista S. Arpáš ohúril v Portugalsku

Stolný tenista S. Arpáš ohúril v Portugalsku

RedakciaŠport16.5.2021

Talentovaný stolný tenista Samuel Arpáš, ktorý od minulého roka je členom ŠKST Ružomberok, má za sebou prvý veľký úspech na medzinárodnej scéne. Rodák z Topoľčian, ktorý pred príchodom pod Čebrať hrával za Prievidzu, skončil medzi kadetmi tretí na úvodnom turnaji svetovej série WTT Youth Conteder v portugalskom meste Vila Real. Turnaj sa konal za prísnych protiepidemiologických opatrení. Pred odletom naša výprava absolvovala dvakrát PCR testy na covid-19 a v „bubline“, v dejisku podujatia najprv antigénový a v sobotu pred návratom do vlasti zase PCR.

V kadetskej kategórii Slovensko zo tri roky nedosiahlo žiadny významnejší výsledok. Poviem pravdu, ani teraz sa nerátalo, že niekto z našich chlapcov prerazí. Konkurencia je tu mimoriadne silná. Samko nezačal dobre, v skupine podľahol Derekovi z Portorika (1:3), lenže potom od zápasu k zápasu jeho výkon išiel hore. Vo štvrťfinále vyhral nad európskou sedmičkou Maďarom Szantosim (3:2) a vo štvrťfinále zdolal Rumuna Ursuta, ktorý je v kontinentálnom rebríčku jedenásty, 3:2. Štartovalo šesť hráčov z európskej top desiatky,“ opisoval Arpášovu cestu až na pódium kouč slovenskej reprezentácie kadetov a minikadetov a tiež prezident a tréner ŠKST Ružomberok Dalibor Jahoda.

Ružomberský stolný tenista v semifinále zostal na štíte mládežníckeho esa z Rumunska a prvého rebríčkového Európana Juliana Chirtu, ktorý ovládol aj súťaž do 17 rokov. „Tento úspech je o to cennejší, že strašne dlho bolo u nás zakázané trénovať. Iné výpravy sa len čudovali, keď sme o tom hovorili,“ uviedol ďalej Jahoda.

Na adresu svojho zverenca Jahoda podotkol: „V Samkovi do budúcna vidím veľkú perspektívu. Som rád, že sa mi ho podarilo dotiahnuť do nášho klubu. Momentálne trénuje v Centre mládeže v Nitre, čo je len prínosom.“

Výsledky - v skupine: Arpáš (Slovensko) – Derek (Portoriko) 1:3, Arpáš – Wantz (Luxumbersko) 3:0, šestnásťfinále: Arpáš – Shushan (Izrael) 3:1. osemfinále: Arpáš – Szantosi (Maďarsko) 3:2, štvrťfinále: Arpáš – Ursut (Rumunsko) 3:2, semifinále: Arpáš – Chirta (Rumunsko) 0:3.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia