Stolným tenistkám na majstrovstvách Slovenska družstiev cinkotali medaily

Stolným tenistkám na majstrovstvách Slovenska družstiev cinkotali medaily

RedakciaŠport13.6.2021

Družstvo žien ŠKST Ružomberok v zložení Dáša Šinkárová, Monika Marousková, Miriam Kováčiková a Lea Dziewiczová skončilo na dvojdňovom republikovom šampionáte v Bratislave na cennom 3. mieste.

Je to piaty bronz našich žien v rade. Tentoraz síce záverečný turnaj nebol vyústením dlhodobej extraligovej súťaže, no takisto išlo o majstrovstvá Slovenska,“ s oprávnenou hrdosťou vyhlásil čestný prezident ružomberského klubu Marián Bystričan, ktorý za bratislavskými stolmi „kočky“ koučoval.

Ružomberčanky najprv zdolali Valaliky 5:2, v semifinále podľahli úspešnému obhajcovi titulu STC ŠKST Bratislava 2:5 a v dueli o 3. priečku vyprášili Majcichov 5:0, keď mu dovolili získať len dva sety. „Prvý krok dievčatá spravili tak, ako sme si predstavovali. Ani proti favorizovaným Bratislavčankám však neboli bez šance. Do stavu 2:2 to bola úplne vyrovnaná partia. V piatom duelu trochu nečakane Dáša Šinkárová, ktorá je republiková desiatka, podľahla rebríčkovej dvadsaťjednotke Eliške Štullerovej 0:3. Mohli sme viesť 3:2 a bola by to bitka azda až do poslednej loptičky. Jednoznačne ale treba uznať silu súperiek, tie vo svojom strede majú skvelú Maďarku Éllö Vivien, ktorá sa postarala o tri body. Táto hráčka počas dvoch rokov v slovenskej extralige neprehrala žiadny zápas,“ pokračoval Bystričan.

Ženy STC ŠKST Bratislava vo finále vyhrali nad Topoľčanmi 5:2. „Možno by sme ešte viac boli zamiešali karty, ak by dievčatá v semifinále narazili na Topoľčany, hoci tie takisto majú svoju silu. O zložení dvojíc rozhodoval žreb,“ dodal Marián Bystričan.

Výsledky – štvrťfinále: STO Valaliky – ŠKST Ružomberok 2:5, D. Šinkárová 3, Marousková 2, semifinále: STC ŠKST Bratislava – Ružomberok 5:2, Marousková a D. Šinkárová po 1, o 3. miesto: Ružomberok – TTC Majcichov 5:0, Marousková 2, Kršiaková, D. Šinkárová a Dziewiczová po 1.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia