Stredopoliari Ruže D. Takáč a M. Zsigmund o príprave

Stredopoliari Ruže D. Takáč a M. Zsigmund o príprave

RedakciaŠport6.7.2021

Po návrate z poľskej Opalenice dostali futbalisti MFK Ružomberok dva dni na vydýchnutie, no dnes sa zase vrátili do dvojfázového módu.

Už je všetko super. Som zdravý a trénujem naplno. K predchádzajúcim zraneniam sa radšej nechcem vracať,“ vyhlásil stredopoliar Dalibor Takáč, ktorý na jar pre zdravotné patálie naskočil len do troch zápasov, pričom menšie problémy ho kvárili i na začiatku prípravy.

Na tréningoch pracujeme vo väčšej intenzite, ako predtým. Noví tréneri dbajú na to, aby sa veci z tréningových jednotiek prenášali do zápasov. Tak je aj celý systém nastavený. Myslím si, že sme na dobrej ceste, tiež sústredenie v Poľsku hodnotím ako vydarené. Bolo náročné, preto logicky sa únava stupňovala. V príprave je to však normálne,“ vravel ďalej 23 – ročný Takáč.

Ešte som neabsolvoval letnú, či zimnú prípravu, o ktorej by človek mohol povedať, že je ľahká. Všetci dobre vieme, že náročnosť tam musí byť,“ konštatoval ďalší mladý muž z stredovej formácie Marek Zsigmund.

Dvadsaťštyriročný odchovanec „koženej“ pod Čebraťom extra veľké rozdiely po príchode trénerského tandemu Peter Struhár – Peter Tomko ani nespozoroval. „Tie bloky pred štartom novej sezóny sú podobné. Vždy je to, okrem herných prvkov, tiež o kondícii a sile. Teraz sme nezbierali ´kiláky´ v teréne, ale na ihrisku sa dosť nabehalo. Je to vlastne základ, na ktorom môžete stavať. Každý tréner má svoj štýl, svoje metódy, takisto predstavy o hre svojho mužstva. Noví mladí kouči kladú dôraz na moderný futbal, s dobrým bránením, s rýchlym prechodom dopredu a komplexnosť,“ vysvetľoval Zsigmund, ktorý sa dotkol aj čísel, o ktorých šéf realizačného tímu Struhár často hovorí. „Nie je to síce nič nové, ale takto sami vidíme, na čom sme, kde sa posúvame, v ktorých ukazovateľoch zlepšujeme. Samozrejme, tréneri nám vysvetlili celý princíp a pointu testovania,“ doplnil „Žigo“.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia