Stredoškoláci lyžovali a snowbordovali na Málinom Brde

Stredoškoláci lyžovali a snowbordovali na Málinom Brde

RedakciaŠport21.3.2023

Vrtochy tohtoročnej zimy znemožnili Lyžiarskemu klubu Ružomberok v stredisku Ski&Bike Park Malinô Brdo zorganizovať jeho už pravidelné súťažné eventy - Ružomberského medvedíka a jedno kolo Slovenského pohára staršieho žiactva. Takže jediným podujatím, keď sa na Málinom Brde počas zimy merali časy, boli majstrovstvá žiakov stredných škôl v lyžovaní a snowbordingu Žilinského samosprávneho kraja. Tie sa uskutočnili tesne pred koncom lyžiarskej sezóny v tomto rezorte.

Podujatie z poverenia župy pripravili členovia InterSki Ružomberok, na čele s riaditeľom podujatia Dávidom Šoošom a predsedom organizačného výboru Tomášom Uličným. Akcia sa uskutočnila aj vďaka materiálnej, technickej a hlavne personálnej pomoci z Lyžiarskeho klubu Ružomberok (Peter Stano, Jozef Legerský, Vladimír Trnovský a staviteľ tratí Ján Grib) a tiež ústretovosti hostiteľského Ski&Bike Park -u Malinô Brdo. Garantom za Žilinský samosprávny kraj bol jeho podpredseda Peter Weber, podpredseda ŽSK.

Na svahu sme videli aj študentov štyroch ružomberských škôl - Gymnázia, Strednej zdravotnej školy Márie Terézie Schererovej, Spojenej školy a Strednej polytechnickej školy. Tieto subjekty reprezentovalo spolu sedemnásť súťažiacich. Celkove organizátori mali na stole prihlášky z 24 stredných škôl kraja a na nich 94 mien.

Z ružomberských pretekárov najlepšie umiestnenia dosiahli: medzi lyžiarmi šiesty Adam Žatkulák (Gymnázium) a Daniela Nagyová (SZŠ), ktorá skončila ôsma a v snowbordingu piaty Aleš Páleš (Gymnázium).

Z výsledkov

Lyžovanie - chlapci: 1. Matej Poláček (Gymnázium Čadca), 2. Jakub Garabáš (SOŠ elektrotechnická Liptovský Hrádok), 3. Martin Bugáň (Spojená škola Rosinská cesta Žilina).

Lyžovanie – dievčatá: 1. Nela Hečková (Bilingválne gymnázium M. Hodžu Sučany), 2. Sára Gavalierová (Spojená škola Rosinská cesta Žilina), 3. Barbora Michalková (Gymnázium J. Lettricha Martin).

Snowbording - chlapci: 1.Jakub Valíček (Stredná odborná škola dopravná Žilina), 2. Damián Kašák (SOŠ lesnícka a drevárska Liptovský Hrádok), 3. Matúš Filip (Stredná odborná škola dopravná Žilina).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia