Strieborný flek Ružomberčanov na štafetovom maratóne z Jasnej do Bratislavy

Strieborný "flek" Ružomberčanov na štafetovom maratóne z Jasnej do Bratislavy

RedakciaŠport14.8.2022

Tím Občianskeho združenia Ružomberok v pohybe obsadil absolútnom poradí krásne 2. miesto na 10. ročníku 345 km štafetového behu Od Tatier k Dunaju v konkurencii 187 kolektívov. Rovnaká priečka ružomberskej dvanástke (Martin Hatala, Martin Šramo, Peter Potkan, Branislav Dlhovič, Tomáš Kučka, Samuel Dvorštiak, Dominik Pavlíček, Pavol Hanula, Ľuboslav Palguta, Danka Hanulová, Maximilián Medvecký a Miroslav Macko) patrí tiež v hlavnej a najpočetnejšej kategórii All.

Je to paráda. Vynikajúci úspech. Som hrdý na naše družstvo, každý odviedol maximum. Všetko bolo úžasné, až na jedno zranenie. Na svojom druhom úseku si Dominik Pavlíček vyvrtol členok, no napriek bolesti, dobehol. Potom za neho zaskočil Martin Hatala, ktorý takto okrem svojich troch trás, ukrojil aj štvrtú. Zvládol to však výborne. Čo sa týka víťazov, musíme športovo priznať, že na tých sme nemali. Dosiahli sme však svoj vrchol,“ povedal pre náš portál kapitán zoskupenia Ružomberok v pohybe Samuel Dvorštiak.

Ružomberské „ózetko“ sa na pódium v Bratislave vrátilo po troch rokoch. Druhá pozícia v kategórii All mu patrila aj v rokoch 2018 a 2019. V ďalších dvoch dieloch bolo šieste.

Absolútne poradie: 1. Active Zasa Fasa 24:07:33, 2. Ružomberok v pohybe 25:05:56, 3. Expresne rýchlo s DPD 25:37,42.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia