Struhárovci otvoria nadstavbu s Dunajskou Stredou

Struhárovci otvoria nadstavbu s Dunajskou Stredou

RedakciaŠport3.3.2022

Zajtra (4. marca) v úvodnom kole nadstavbovej časti Fortuna ligy o 17. hod. futbalisti MFK Ružomberok nastúpia proti legionármi nabitému FC DAC 1904 Dunajská Streda. Pôjde o súboj tretieho a štvrtého tímu tabuľky po základnej časti, keď medzi mužstvami je päťbodový rozdiel.

Odvtedy, čo do Dunajskej Stredy prišiel nový tréner Joao Janeiro, mužstvo sa snaží hrať viac pragmaticky. Nie je tajomstvom, že ambície DAC – u sú vysoké a každý najbližší zápas klub považuje za finálový. Určite aj u nás sa budú chcieť vytiahnuť. Štartuje 10 – kolová nadstavba, kde sa ešte môže hocičo udiať,“ rozprával ružomberský kouč Peter Struhár.

V aktuálnej sezóne Ruža doma prehrala s DAC – om 1:2 a v MOL aréne remizovala 0:0. „Áno, súper má lepšiu vzájomnú bilanciu, keď sme získali len bod. Takže máme súperovi, čo odplácať,“ pritakal Struhár. „Smelo však môžem vyhlásiť, že v oboch stretnutiach sme boli lepším tímom. Aj čo sa týka šancí, či striel na bránu. Na vlastnom ihrisku sa pokojne dalo vyhrať 5:2.“

Hráč ružomberskej ofenzívy Martin Rymarenko vlani v lete pod Čebrať prišiel práve z Dunajskej Stredy. „Možno niekto si myslí, že ma, vzhľadom na futbalovú minulosť, čaká špecifický zápas, ale aj to tak vôbec nevnímam. Pre mňa je ako každý iný a podobne ako celý tím, snažil som sa na zajtra svedomito pripraviť,“ uviedol 23 – ročný stredopoliar, ktorý takisto sa dotkol zmeny na poste šéfa realizačného tímu na Žitnom ostrove. „S angažovaním nového trénera hrá Dunajská Streda organizovanejšie a so zabezpečenej obrany. Osobitný pozor si musíme dať na jej individuality. Naša vlastná hra by však na DAC mala platiť a viesť k úspechu.“

Dunajská Streda naposledy vo vlastnom „hrade“ zdolala Žilinu 3:1, keď o všetky nástrely sa postaral Čiernohorec Nikola Krstovič.

Kvôli zraneniam MFK opäť budú chýbať Ján Maslo, Samuel Šefčík, Jakub Tancik, Marek Zsigmund a Peter Ďungel.

Na základe platných pandemických opatrení, hľadisko môže byť zaplnené do päťdesiat percent. Otvorené budú obe tribúny.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 15 výhier, 18 remíz, 10 prehier, skóre 47:42.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia