Struhárovci s dvomi voľnými víkendami

"Struhárovci" s dvomi voľnými víkendami

RedakciaŠport16.9.2022

Futbalisti MFK Ružomberok, ktorí v stredu v Slovenskom pohári vyhrali v Makove 2:0, si „užívajú“ až do 30. septembra zápasovú pauzu. Mužstvo malo zajtra odohrať stretnutie 11., čiže posledného kola základnej časti Fortuna ligy v Dunajskej Strede, lenže kvôli výmene trávnika v MOL aréne bol zápas preložený na 18. novembra. Nuž aj ďalší víkend má naša najvyššia futbalová súťaž výluku, kvôli asociačnému termínu.

Krátky mikrocyklus v závere tohto týždňa sme zamerali predovšetkým na oddych a regeneráciu. Od pondelka sa už začneme pripravovať na nášho najbližšieho súpera Skalicu. Verím, že niektorí chalani sa cez prestávku dajú i zdravotne do poriadku,“ uviedol ružomberský kouč Peter Struhár, ktorý nezakrýval, že odloženia duelu na Žitnom ostrove mu, vzhľadom na vysokú maródku v kabíne, prišlo vhod.

Aj kapitán Ruže Ján Maslo, takmer dva a pol týždňovú pauzu len privítal. „Budeme mať dostatočný čas na to, aby sme popracovali na tých veciach, ktoré v posledných stretnutiach boli zlé. Treba nám dobre potrénovať a aj takticky sa pripraviť na ďalšie kolá,“ dal sa počuť najskúsenejší muž ružomberskej družiny.

„Struhárovci“ zatiaľ vykopali 14 bodov (3 výhry – 5 remíz – 2 prehry). „Tých ´bodíkov´ mohlo byť viac. Postrácali sme ich v Liptovskom Mikuláši, s Podbrezovou, či v Zlatých Moravciach. Posledné jesenné zápasy nám ani herne nevyšli. Ja však verím, že po tejto prestávke sa vrátime tam, kde sme boli minulý rok,“ doložil Ján Maslo.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia