Struhárovci si už môžu vybaviť celkove 7. miesto

Struhárovci si už môžu "vybaviť" celkove 7. miesto

RedakciaŠport28.4.2023

Zajtra (28. apríla) v 7. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy, sa líder skupiny o 7. - 12. miesto MFK Ružomberok predstaví v Zlatých Moravciach. Zápas sa začína o 18. hod.

Mužstvo spod Čebraťa na čele dolnej „šestky“ má, štyri kolá pred koncom plus jedenásť bodov na druhé Michalovce, takže už v tomto kole si chalani môžu s predstihom definitívne zabezpečiť celkove siedmu priečku. „Áno, všetko máme vo svojich rukách. Boli by sme radi, keby mužstvo v Zlatých Moravciach potvrdilo formu z predchádzajúcich stretnutí a spečatilo prvenstvo v druhej šestke. To je jedna vec. My však smerujeme ešte niekde inde,“ uviedol kouč ružomberských futbalistov Peter Struhár, ktorý už myslí aj na baráž o štart v Konferenčnej lige.“

Ruža v skupine o záchranu má bilanciu 4 víťazstvá – 2 remízy, keď naposledy doma si presvedčivo poradila s Liptovským Mikulášom (3:0) a Trenčínom (4:1).

S diametrálne inými starosťami žije ViOn, pred ktorým stojí imperatív vyhnúť sa dvojzápasovej baráži o účasť v našej najvyššej futbalovej súťaži, čiže jedenástej priečke, ktorá momentálne mužstvu patrí, pri jednobodovej strate na desiatu Skalicu. V predchádzajúcom kole práve na Záhorí zverenci trénera Ivana Galáda naplno zabodovali (1:0), a tak prežili klinickú smrť. „Súper určite bude povzbudený víťazstvom na skalickej horúcej pôde. Doma, jednoducho, musia Zlaté Moravce získavať body. Nuž a my by sme to chceli využiť,“ vravel ďalej P. Struhár.

Čo sa týka taktiky, ružomberský tréner, samozrejme, neodkryl žiadne tromfy, akurát poznamenal: „Chceme dodržiavať naše princípy a automatizmy, tiež udržať v tíme chuť a sebavedomie z posledných kôl.“

V marci v prvej vzájomnej konfrontácii v nadstavbe Ružomberok doma zdolal Zlaté Moravce 2:0. Len mimochodom, bol to vôbec prvý trojbodový zásah mužstva pod vedením P. Struhára, po predchádzajúcich štyroch remízach.

V poslednom čase hlavný kormidelník MFK vždy aspoň jemne zasiahol do predchádzajúcej zostavy, uvidíme, či aj zajtra niečím prekvapí.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 18 výhier, 14 remíz, 7 prehier, skóre 73:45.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia