Struhárovci vyhrali v Skalici 2:0

Struhárovci vyhrali v Skalici 2:0

RedakciaŠport17.7.2022

Futbalisti MFK Ružomberok novú edíciu Fortuna ligy otvorili na pôde jedného z troch nováčikov súťaže Skalice víťazstvom 2:0. Domáci od 23. min., po vylúčení Čögleya, stretnutie dohrávali len s desiatimi mužmi.

Ružomberský kouč Peter Struhár už po štvrtkom stretnutí Konferenčnej ligy v Litve so Žalgirisom Kaunas (0:0), avizoval, že so zreteľom na nabitý program mužstva skraja sezóny, urobí v základnej jedenástke pár zmien, čo sa aj stalo. Oproti zápasu v Marijampolé, v otváracej zostave chýbali J. Maslo, Morong, Domonkos a Gerec. Namiesto nich hneď od začiatku vybehli na trávnik Tučný, Lichý, T. Bobček a Malý.

Prvú loptu medzi žrde v 8. minúte zo štandardky vyslal mladý ružomberský stredopliar Tučný. Ten aj v 20. min. zahrával rohový kop, po ktorom Madleňák otvoril skóre – 0:1. O tri minúty na to domáce mužstvo prišlo o svoju skúsenú posilu Čögleya, ktorý videl červenú kartu za faul na prenikajúceho T. Bobčeka.

V 37. min. nad skalickú bránu vypálil Lichý. O chvíľu na to Junasa medzi domácimi žrďami štipľavo preveril Luterán. V 42. min. mužstvo spod Čebraťa udrelo druhý raz, keď sa, po prihrávke Fabiša, krížnou strelou presadil najlepší kanonier Ruže v uplynulých dvoch sezónach Regáli – 0:2.

Na začiatku druhej „polky“ striedajúci Haša napriahol zo značnej diaľky a gólman MFK Krajčírik vytlačil loptu nad. V 61. min. Junas zneškodnil Regáliho hlavičku. Hosťujúci tím mal až do konca dvojgólový náskok pod kontrolou. V závere ešte Fabiš mohol pridať tretí klinec do súperovej rakve.

Peter Struhár, tréner Ružomberka: „Som veľmi rád, že mužstvo správnou nohou vstúpilo do novej sezóny. Vyhrali sme u nováčika, ktorý asi doma len tak nebude púšťať body. Zároveň treba priznať, že futbalovo to nevyzeralo až tak dobre. Tiež sme mohli pošetriť niektorých hráčov. Aj z tohto pohľadu som spokojný. Trochu mi chýbala väčšia kvalita. Keby hráči vo finálnej fáze boli presnejší, mohli sme pridať ešte dva-tri góly. Po získaní početnej prevahy sme rýchlo chceli zvýšiť vedene. Azda aj z toho pramenili naše chyby, preto sme sa veľmi nedostávali do finalizácie.“

MFK Skalica – MFK Ružomberok 0:2 (0:2)

Góly: 20. Madleňák, 42. Regáli, Žlté karty: Vlasko, Blažek, Fábry (všetci Skalica). Červená karta: 23. Čögley. Rozhodovali: Glova – Straka, Kmec – 2 026 divákov.

Skalica: Junas - Čögley, Blažek, Rudzan, Václav (46. Fábry) - Nagy, Hollý - Baumgartner (31. Potoma), Vlasko (46. Černek), Yao (80. Brigant) - Šebesta (46. Haša)

Ružomberok: Krajčírik - Fabiš, Mojžiš, Malý, Madleňák - Luterán, Kochan - Tučný (62. Gerec), Lichý (62. Domonkos), Regáli (72. Morong) – T. Bobček (72. Kelemen).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia