Struhárovci zajtra na Tehelnom poli

"Struhárovci" zajtra na Tehelnom poli

RedakciaŠport12.11.2022

Je to šláger 18. kola Fortuna ligy. Zajtra o 17:30 hod. obhajca titulu a líder tabuľky Slovan Bratislava privíta vicemajstrovský Ružomberok, ktorému aktuálne patrí piata pozícia v 12 – člennom pelotóne.

„Belasí“ len nedávno sa tešili z postupu medzi šestnásť najlepších mužstiev Konferenčnej ligy. Hneď na to ale podľahli pod Dubňom Žiline 1:4. Zo štatistík vyplýva, že Ruža naposledy na Slovane vyhrala v apríli 2014. Avšak za éry trénera Petra Struhára odohrala s bratislavským tímom vždy skvelé partie. V predchádzajúcej sezóne to bolo fifty-fifty, MFK doma vyhral 1:0 a remizoval 0:0 a pri Dunaji podľahol 0:1 a uhral bod – 1:1. V aktuálnom ročníku, v auguste Ružomberok podľahol Slovanu 0:1, pričom jediný gól padol v poslednej minúte riadneho hracieho času. V tejto sezóne "weissovci" doma stratili iba dva body, keď remizovali s Dunajskou Stredou 1:1

Nastúpime proti najlepšiemu mužstvu na Slovensku, ktoré má za sebou veľmi vydarenú sezónu v Európe. Po ligovom skrate v Žiline, keď na hráčoch bola vidno únava, určite sa domáci budú chcieť pred vlastným publikom vytiahnuť. Pre nás všetkých je veľká motivácia hrať proti majstrovi. Myslím si, že navzájom sa veľmi dobre poznáme. Vieme o silných stránkach súpera, takisto tréner Vladimír Weiss má nás prečítaných. Rozhodne momentálna forma,“ uviedol kouč ružomberského mužstva Peter Struhár.

Všetci sme videli cestu Slovana pohárovou Európou. Mužstvo má značnú hráčsku kvalitu, ale cestujeme odhodlaní niečo uhrať. Verím, že dáky ´bodík´ si odnesieme. Takéto zápasy sú pre celú kabínu ohromnou výzvou,“ dal sa počuť kapitán Liptákov Ján Maslo.

Mužstvo spod Čebraťa síce ťahá osemzápasovú šnúru bez prehry, ale len so štyrmi plnými bodovými zásahmi, keď doma „struhárovci“ prišli o body aj zo súpermi z dolnej šestky. Naposledy Ružomberok „stál“, keďže jeho duel proti Zlatým Moravciam bol pre ekologickú haváriu odložený na 27. novembra.

Okrem „starých“ maródov a Tučného, otáznik visí nad štartom Zsigmunda a Chriena. Hosťujúci (zo Slovana) Lichý, na základe dohody klubov, nemôže nastúpiť.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 18 výhier, 20 remíz, 36 prehier, skóre 68:99.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia