Štvrtá remíza: Ružomberok - Pohronie 0:0

Štvrtá remíza: Ružomberok - Pohronie 0:0

RedakciaŠport30.8.2020

Stále platí, že ružomberskí futbalisti v aktuálnej sezóne Fortuna ligy ešte nevyhrali. V 5. kole našej najvyššej súťaže zverenci trénera Jána Haspru sa s Pohroním Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa rozišli s bezgólovou remízou.

Hráči Ruže pokračujú v streleckom mlčaní a a takisto vo finálnej fáze nevedia si nájsť schodnú cestu k súperovej bráne. Gólman Žiaranov Jenčo bol nútený vytiahnuť akurát jediný zákrok, ktorým spacifikoval strelu, ktorá mala skoro gólové parametre. Keď to zrátame, viac príležitostí, čo mohli byť okorenené gólom, bolo pred svätyňou MFK, pričom aj brankár Macík párkrát svoje mužstvo podržal.

Hostia zápas otvorili s ofenzívnym apetítom, lepšie kombinovali a tlačili sa na domácu polovicu. Tiež poslali z diaľky dva „pozdravy“ na ružomberského brankára. Postupne sa dianie na ihrisku vyrovnalo, ale chýbal vzruch v „malých vápnach“. Ten prišiel až v 42. min., keď si na vysokú loptu po rohovom kope vyskočil kapitán MFK J. Maslo a v sľubnej pozícii hlavou minul cieľ. V nadstavenom čase rýchly a nebezpečný brejk Žiaranov skončil, na šťastie pre domácich, nepresnou strelou Bimenyimana.

Na začiatku druhej „polky“ pálil Takáč, no ani táto rana nesmerovala medzi žrde. Po zmene strán si Ružomberčania na nejaký čas vynútili prevahu, no neskôr sa zase hra prelínala z jednej strany na druhú. V 56. min. Angličana Weira vychytal Macík. V 70. min. gólman Pohronia Jenčo kryl štipľavú strelu Kmeťa zvnútra šestnástky. V 80. min. Bimenyimana pohladil svojim projektilom spojnicu. Vzápätí Macík v stopercentne pozícii vyzmizíkoval Blahúta. V nadstavenom čase domáci futbalisti chvíľku zvierali Pohronie a po akcii Ďungela veľa nechýbalo, aby lopta predsa skončila v sieti, ale Žiarania odolali krátkej ofenzívnej smršti MFK.

Ján Haspra, tréner Ružomberka: „Vedeli sme, že nás čaká náročný zápas, keďže proti nám stál veľmi kvalitný súper, ktorý sa pred novou sezónou rozumne posilnil. Prvých dvadsať minút sme boli zakríknutí ,aj stvrdnutí z predchádzajúceho nabitého programu. Postupom času, hlavne v druhom polčase, sme sa trošku rozbehli. Optická prevaha bola na našej strane, ale Pohronie sa pri našom tlaku dostávalo do šancí. Aj my sme mali nejaké príležitosti. Jednoznačne sme chceli výsledok strhnúť na svoju stranu a získať tri body. Vložili sme do toho všetko, no nepodarilo sa dať gól. Sme smutní, ale čo chlapci odviedli po fyzickej stránke, za to by som ich chcel pochváliť.“

MFK Ružomberok – FK Prohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa 0:0

Žlté karty: Takáč, Čurma, masér (Zámocký), Mrva - Chríbik, Mazan, Badollo. Rozhodovali: Ziemba – Štrbo, Halíček – 1073 divákov.

Ružomberok: Macík – Čurma, J. Maslo, Mrva – Kmeť, Takáč, Zsigmund (25. Kochan), Brenkus (75. Múdry), Madleňák (62. Ďungel) – Gerec (62. Boďa), T. Bobček (75. Almási).

Pohronie: Jenčo – Badolo, Pavlík, Špiriak, Župa – Chríbik – Blahút (89. Jacko), Weir, Fadera (72. Matič), Petrák (58. Mazan) – Bimenyimana.

Foto: R. Maškurica

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia