Štvrté pohárové finále súčasného kouča brankárov Ľ. Hajdúcha

Štvrté pohárové finále súčasného kouča brankárov Ľ. Hajdúcha

Ján SvrčekŠport29.4.2024

V stredu (1. mája) v Košickej futbalovej aréne vyvrcholí 55. ročník Slovenského pohára finálovým zápasom MFK Ružomberok – Spartak Trnava.

Po osemnástich rokoch si to medzi sebou o druhú najvýznamnejšiu trofej rozdajú aktuálni finalisti. V roku 2006 sa zápas medzi týmito mužstvami na bratislavských Pasienkoch v riadnom hracom čase i po predĺžení, skončil bez gólov a v penaltovom rozstrele Ružomberok zdolal Spartak 4:3. Medzi žrďami Liptákov vtedy stál Ľuboš Hajdúch, dnes tréner brankárov Ruže.

Futbal finale Slovenskeho pohara 2005-06 Spartak Trnava - MFK Ruzomberok na stadione Interu Bratislava 8.5.2006 Foto - Startfoto_Jan Sukup

Počas celej sezóny 2005/2006 sme veľmi dobre šliapali. V lige bolo mužstvo na prvom mieste a veľmi sme túžili doviesť celý ročník do úspešného konca. Netajím, ambíciou bolo získať titul i Slovenský pohár,“ rozhovoril sa Hajdúch.

Vo finále, tesne pred prestávkou, Trnava prišla o Semanka, ktorý uvidel, po faule na Božoka, červenú kartu, a tak celý druhý polčas a predlženie dohrávala len s desiatimi mužmi. „Azda, po vylúčení hráča Spartaka, sme si mysleli, že to bude jednoduchšie, ale nebolo. Nedokázali sme sa vpredu presadiť, aj keď v druhej ´polke´ chalani mali územnú prevahu, no nerodili žiadne extra šance. A tak rozhodnúť museli penalty. Za stavu 1:3, už to s nami vyzeralo zle. No potom sa mi podarilo dve chytiť, Ďurišovi a Kopúnkovi. V poslednej sérii, keď na rad prišli šieste strely, lebo po piatich bol stav 3:3, trnavský Hrabal prekopol bránu, ale náš Nezmar sa nemýlil a mohlo sa oslavovať,“ opisoval s odstupom času Hajdúch finálovú bitku.

V tej sezóne Ružomberok získal dokonca „double“, keď dosiahol aj (zatiaľ) na jediný domáci titul. „V kabíne sa dala dokopy skvelá partia. Vtedajšie mužstvo, ktoré viedol tréner František Komňacký, bolo dlhšie budované. Pred majstrovskou sezónou ho ešte skvele vystužili, po futbalovej i ľudskej stránke, dvaja českí hráči Josef Dvorník a Honza Nezmar. Chlapci mávali výborné vstupy do zápasov, neraz do 20. min. sa viedlo 2:0,“ vravel ďalej 44 – ročný niekdajší skvelý gólman, ktorý v piatich zápasoch nastúpil aj za slovenskú reprezentáciu.

Celkove Hajdúch má za sebou tri ružomberské pohárové finálové miľníky, z toho dva ako kouč brankárov, keď MFK vo finále zostal na štíte Slovana Bratislava (2017/2018 v Trnave – 1:3, 2019/2020 v Bratislave – 0:1). „Ako hráč som s týmto klubom trofej získal, teraz, by som si veľmi želal premiérové prvenstvo na poste člena realizačného tímu. Bolo by to naozaj super, keby sa stredajšie stretnutie zvládlo. Všetci dobre vieme, že finále je len o jednom zápase, bez možnosti akéhokoľvek reparátu. A tak sa aj k nemu musí pristúpiť. Rátať tiež s možným predĺžením, či s penaltami,“ dodal Ľuboš Hajdúch.

Futbal finale Slovenskeho pohara 2005-06 Spartak Trnava - MFK Ruzomberok na stadione Interu Bratislava 8.5.2006 Foto - Startfoto_Jan Sukup

FAKTY Z FINÁLE 8. MÁJA 2006

Spartak Trnava - MFK Ružomberok 0:0 po predĺžení, 3:4 na penalty

Žlté karty: 19. Semanko, 61. P. Ďuriš - 5. Laurinc, 45. Jendrišek. Červená karta: 45. Semanko (Trnava). Rozhodovali: Micheľ - Slyško, Balko - 8426 divákov

Jedenástkový rozstrel: Čvirik - 1:0, Žofčák - 1:1, V. Labant - 2:1, Sapara - nepremenil, Kožuch - 3:1, R. Urban - 3:2, Kopúnek - nepremenil, Dovičovič - 3:3, P. Ďuriš - nepremenil, Jendrišek - nepremenil, Hrabal - nepremenil, Nezmar – 3:4.

Trnava: Hrdina - Fall (60. M. Molnár), Hrabal, Poljovka, Čvirik - Semanko, P. Ďuriš, Kopúnek, Husár (82. V. Labant) - Kriss (55. Filip), Kožuch.

Ružomberok: Hajdúch - Pospíšil (106. R. Urban), Dvorník, Laurinc, Kotrys - Zbožínek (64. Dovičovič) - Žofčák, Sapara, Božok (71. Ďubek) - Jendrišek, Nezmar.

Foto: MFK Ružomberok, Ján Súkup

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia