Štyri medailové skalpy N. Puchovanovej pre Ružomberok

Štyri medailové skalpy N. Puchovanovej pre Ružomberok

RedakciaŠport30.8.2021

Šesť rokov hájila farby ŠKST Ružomberok. Po sezóne 2017/2018 Nikoleta Puchovanová odišla do ŠKST ČSAD Hodonín. Pred časom ale na českej adrese skončila a keďže nový angažmán ešte nemali spečatený, podľa našich informácií má ísť o Nemecko, na víkendových majstrovstvách Slovenska v Piešťanoch bola opäť Ružomberčankou. Oficiálne sa totiž vrátila do svojho (stále) kmeňového ŠKST pod Čebraťom.

Na republikovom šampionáte mužov, žien a hráčov do 21 rokov v Bratislave všetky svoje štarty premenila v pódiové umiestnenia, z ktorých dva boli s majstrovským puncom. V ženskej štvorhre Puchovanová triumfovala s Tatianou Kukuľkovou (Tennistavolo Norbelo – Tal.) a v mixe s Adamom Bratom (STO Nižná), keď vo finále zdolali najvyššie nasadený pár Pištej (Tennistavolo Apuani – Tal.), Kukuľková 3:2. V dvojhre Puchovanová v kategórii do 21 rokov získala striebro a medzi ženami bronz.

V mužskom singli z hráčov ŠKST Ružomberok sa najďalej, do šestnástky, dostali Andrej Kaššay, Tobiáš Pindura a mladučký Samuel Arpáš (roč. nar. 2007). Rovnako v osemfinále, medzi ženami skončila Lea Dzewiczová.

Z VÝSLEDKOV

Dvojhra – muži: 9. - 16.: Arpáš, Kaššay, T. Pindura (všetci Ružomberok), ženy – semifinále: Kukuľková (Tennistavolo Norbelo – Tal.) - Puchovanová (Ružomberok) 4:1, 9. - 16.: Dziewiczová (Ružomberok), U 21 ženy – semifinále: Kukuľková – Puchovanová 1:3, finále: Puchovanová – Labošová (TJ KST Ostrava) 0:3.

Štvorhra – muži: 5. - 8. Kaššay, T. Pindura, ženy – semifinále: Kukuľková, Puchovanová – Uhríková (TTC Považská Bystrica), Marousková (Keraming Trenčín) 3:0, finále: Kukuľková, Puchovanová – Labošová, Horváthová (NSU Neckarsulm – Nem.) 3:0, zmiešaná štvorhra – semifinále: Brat (STO Nižná), Puchovanová – Valúch (TTC Bietigheim – Nem.), Horváthová 3:1, finále: Brat, Puchovanová – Pištej (Tennistavolo Apuani – Tal.), Kukuľková 3:2.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia