Štyri ružomberské želiezka na štafete z Jasnej do hlavného mesta

Štyri ružomberské želiezka na štafete z Jasnej do hlavného mesta

RedakciaŠport12.8.2021

Je nahotovaný 9. ročník štafetového behu Od Tatier k Dunaju. Jednotlivé tímy sa na 345 km trať s cieľom na Tyršovom nábreží v Bratislave, začnú vydávať v sobotu (14. augusta) už od rána v Demänovskej doline. Medzi nimi budú štyri partia z Ružomberského okresu – Ružomberok v pohybe, Ružomberské strely, Flash Runners a Liptovskí Lúžňania.

Bežci z Občianskeho združenia Ružomberok v pohybe prvé dva štarty vyšperkovali famóznym druhým „flekom“ v hlavnej kategórii All, pričom vlani skončili šiesti, čo v nabitej konkurencii takisto bolo skvelé umiestnenie, keď vypísanú „štreku“ ukrojili za 24:31:59 hod. „Pri pohľade na štartovnú listinu, na vrchných priečkach sa črtá podobná konkurencia ako pred rokom. Takú piatu-šiestu pozíciu vo výsledkovej listine by som bral. Žiadnu konkrétnu métu si však nestaviame, ideme si to hlavne užiť. Všetci do jedného sa veľmi tešíme. Oproti lanskej zostave došlo u nás k trom vynúteným zmenám,“ povedal pre náš portál jeden z lídrov zoskupenia Ružomberok v pohybe Samuel Dvorštiak.

Takisto štvrtú čiarku si tento víkend na unikátnom projekte pripíšu Liptovskí Lúžňania. „U nás stále platí zásada, že bežať môže len rodený Lúžňan, alebo osoba, ktorá má v obci trvalé bydlisko. To by sme už boli zle na tom, keby sme museli dakoho zvonku ´kúpiť´. Okrem mňa, čo chodím aj na preteky, je to čisto hobby bežecký kolektív,“ rozprával kapitán športových vyslancov Liptovskej Lúžnej Jozef Piller. Ten vlani spolu so svojimi „ovečkami“ dosiahol na krásne 21. miesto. „My sa nehrnieme za časmi. V tomto kolektíve stále platí, že zdraví chceme dobehnúť do Bratislavy a domov sa vrátiť bez akejkoľvek ujmy. Samozrejme, každý výsledok poteší.“

Ružomberské strely sa po ročnej odmlke vracajú na štart v Jasnej. „Vlani, kvôli pandemickej situácii, padlo kolektívne rozhodnutie, že jeden ročník vynecháme a prihlášku, aj so štartovným, posunieme na najbližšiu edíciu,“ vysvetľoval kapitán „strieľ“ Peter Laco. „Pre nás je to predovšetkým tímový beh, takmer rýdzo rekreačnej partie. Spolu si to chceme zase užiť, pričom pohľad na konečné poradie nebude najpodstatnejší. Boli sme donútení urobiť nejaké zmeny. Dokonca, pre jeden výpadok na poslednú chvíľu, sme medzi seba zobrali aj jedného Bratislavčana,“ pripojil P. Laco.

Posledná kapitola „Tatier“ sa niesla aj v znamení debutu formátu Flash Runners a bolo z toho 42. priečka. „Náš klub vznikol iba minulý rok a jeho kapitánkou je Jana Klačková. V zložení tímu, oproti minulému roku došlo k dvom pohybom,“ informovala nás Zuzana Keyzlárová. „Sme družstvo, ktorého každý člen má predovšetkým radosť z behu. Nuž a chceme si zopakovať nezabudnuteľný zážitok spred roka. Bol to úžasný pocit, pre mňa jeden z najkrajších víkendov v živote. Hneď vtedy sme si povedali, že do toho pôjdeme opäť. Dobre poznáme ´áčkový´ tím v našom meste Ružomberok v pohyby, s jeho niektorými členmi sme mali možnosť aj trénovať, no my sme na inej, ´hobíckej´ úrovni. Samozrejme, budeme sa snažiť podať, čo najlepší výkon.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia