Súboj tretieho a štvrtého tímu Fortuna ligy : Ružomberok - Dunajská Streda 4:1 (!)

Súboj tretieho a štvrtého tímu Fortuna ligy : Ružomberok - Dunajská Streda 4:1 (!)

RedakciaŠport4.3.2022

Futbalisti MFK Ružomberok v 1. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy o titul zdolali DAC Dunajská Streda 4:1, keď mužstvu vyšperkovanému takmer samými cudzincami, vpredu takmer nič nedovolil. Hlavne vďaka skvelej robote domácej družiny, bol tím zo Žitného ostrova v útoku jalový.

Prvý zápas s Dunajskou Stredou v tejto sezóne sme doma prehrali. DAC sa nám nepodarilo zdolať ani na jeho štadióne, takže sme to chceli zlomiť. Týmto veľmi dôležitým víťazstvom sme sa odpútali od Dunajskej Stredy o osem bodov,“ žiaril po dnešnom podvečere autor úvodného, mimoriadne dôležitého gólu, Matej Madleňák.

V 10. min. po peknom dlhom pase za domácu obranu krížnou strelou zakončoval Lotyš Ciganiks, ale nenarobil vážnejšie problémy Krajčírikovi. Dlhšie to boli skôr taktické manévre, bez šancí a vzruchu pred bránami. Až do 20. min., keď Ružomberčania zahrávali prvý rohový kop. Do „ohňa“ a presne na hlavu Madleňáka ho poslal Domonkos a ľavý bek MFK otvoril skóre – 1:0. O osem minút neskôr mal Madleňák na hlave, po centri Lichého, aj druhý gólový nástrel, lenže v tomto prípade minul cieľ. V 29. min. na druhej strane zvnútra šestnástky vypálil Hahn, no mieril iba do stredu brány, keď stál Krajčírik. V 40. min. Domonkos šikovne nacentroval loptu pred bránu a Regáliho z bezprostrednej blízkosti vychytal Ferreira.

Hneď v úvode druhej polky Gerec, ktorý mal dnes na rukáve kapitánsku pásku, z uhla zvýšil na 2:0. Potom na ružomberskom štadióne vypadla časť reflektorov, a tak hlavný rozhodca Kráľovič asi na štyri minúty prerušil stretnutie. V 65. min. aktívny Domonkos potiahol expresný brejk cez stred ihriska, oslovil nabiehajúceho T. Bobčeka a ten chladnokrvne zakončil – 3:0. V 70. min. T. Bobček sa sám rútil na Ferreiru, avšak svoju druhú tutovku už zavraždil. V 77. min. Nemec Moumou, ktorý prišiel na ihrisko v druhom polčase, zblízka znížil na 1:3 z pohľadu DAC – u. V 87. min. pri šance Krstoviča reflexívne medzi ružomberskými žrďami zachraňoval Krajčírik. O chvíľu na to sa v pokutovom území parádne otočil Boďa a opäť dostal MFK do trojgólového vedenia – 4:1. Tak sa aj duel skončil.

Peter Struhár, tréner Ružomberka: „Videli sme zaujímavé stretnutie. Chlapcom musím pochváliť za disciplínu a organizáciu počas celého zápasu, ktorý mali plne v rukách. Svoje úlohy až do posledných minút plnili do bodky. Teší ma, že zase sa nám darilo v ofenzíve a videli sme pekné góly. Mali sme oveľa kvalitnejšiu prechodovú fázu, a tak súper sa dostával do problémov zachytávať našich rýchlych hráčov. Z toho pramenili šance a góly.“

Joao Janeiro, tréner Dunajskej Stredy: „Po prvom polčase, keď moje mužstvo prehrávalo 0:1, som cítili, že výsledok nebol veľmi férový. Mali sme totiž nejaké šance, lenže nedokázali sme ich využiť. V druhom polčase ubehlo tridsať-štyridsať sekúnd a dostali sme druhý gól. Potom to už bol iný zápas. Keď chcete vyhrať, musíte inak hrať. Domáci mali dobrý prechod do útoku. My sme sa tiež snažili, ale nám to nevychádzalo.“

MFK Ružomberok – FK DAC 1904 Dunajská Streda 4:1 (1:0)

Góly: 20. Madleňák, 46. Gerec, 65. T. Bobček, 88. Boďa – 77. Moumou. Žlté karty: T. Bobček – Balič, Muhamedbegovic. Rozhodovali: Kráľovič – Pozor, Vorel – 633 divákov.

MFK: Krajčírik - Fabiš, Mrva, Mojžiš, Madleňák – Lichý (90.+ Rakyta), Domonkos (69. Luterán) – Gerec (69. Rymarenko), T. Bobček (80. Múdry), Regáli (90+. Matej) – Boďa.

DAC: Ferreira – Pinto, Kružliak, Muhamedbegovic, Cigaņiks – Andzouana (55. Moumou), Nebyla, A. Balič (78. Dimun), Sharani (55. Veselovský) – Hahn (77. Balogh), Krstovič.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia