Suja, Meszároš, Praženicová, Buknová, Turudičová a Burová už v reprezentačnom móde

Suja, Meszároš, Praženicová, Buknová, Turudičová a Burová už v reprezentačnom móde

RedakciaŠport7.11.2021

Včera Juraj Suja viedol svoj klubový ružomberský tím v extraligovom dueli proti ŠKP 08 Banská Bystrica (67:43) a dnes už o 16. hod. čaká v role trénera ženského „nároďáku“ reprezentantky na zraze v Piešťanoch.

Samozrejme, teším sa na ďalšiu výzvu, no ešte naplno som si ešte ani nestihol uvedomiť, čo ma čaká. Doteraz som mal plnú hlavu klubových povinností,“ vyznal sa pre náš portál 40 – ročný kouč, ktorý so Slovenkami odštartuje už druhý kvalifikačný cyklus. Ten prvý úspešne zvládol, keď s družstvom postúpil na „Európu“ a v Španielsku s dievčatami obsadil na 13. miesto.

Vo štvrtok (11. novembra) naše reprezentantky v Piešťanoch nastúpia proti Taliansku a v nedeľu (14. novembra) ich vo Fribourgu čaká Švajčiarsko. „Pred nami je kľúčový dvojzápas. Týmito stretnutiami vieme výrazne napovedať, čo sa bude ďalej diať. Za štyri dni sa budeme snažiť dievčatá, čo najlepšie pripraviť a pokúsiť sa o prekvapenie v zápase s Talianskom,“ pokračoval Suja, ktorý si do Piešťan pozval štrnásť hráčok. „Vždy je našim zámerom vyskladať čo najlepší tím. Samozrejme, takmer zakaždým vám v tom stoja dáke príčiny, sem - tam vyskytnú sa i subjektívne,“ doplnil reprezentačný kormidelník.

Do Piešťan dostali pozvánku tiež dve dievčatá z nášho majstrovského tímu – Miroslava Praženicová a Alexandra Buknová. V realizačnom tíme je z MBK Ružomberok opäť lekár Ján Meszároš, ktorý pri „repre“ družstve má už za sebou kopec misií.

Okrem uvedenej dvojice hráčok Ruže, domov, k svojim reprezentáciám, zamierili Srbka Teodora Turudičová a Chorvátka Patrícia Burová.

Slovenky, ktoré sa v H skupine stretnú ešte s Luxemburskom, zabojujú už o trinástu účasť na majstrovstvách Európy. Kvalifikáciu tvorí osem štvorčlenných a dve trojčlenné skupiny. Na šampionát postúpia víťazky skupín a štyri najlepšie tímy z druhých miest. Takto vyskladaná štrnástka sa pripojí k organizátorom záverečného turnaja ME 2023, ktoré sa uskutočnia v Slovinsku a Izraeli, keď dejiskami budú mestá Tel Aviv, Celje a Koper.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia