Suja, s Buknovou a Meszárošom na Európe

Suja, s Buknovou a Meszárošom na "Európe"

Ján SvrčekŠport14.6.2023

Zajtra (14. júna) sa v Slovinsku a v Izraeli začínajú majstrovstvá Európy v basketbale žien. Slovenská reprezentácia, ktorá druhý raz na kontinentálnom šampionáte štartuje pod hlavným koučom Jurajom Sujom, klubovým trénerom ružomberských žien, zajtra o 12:15 hod. otvorí svoje učinkovanie v D skupine v Ľubľane proti Maďarsku. Ďalšími súperkami nášho národného tímu sú Srbsko a Turecko.

Víťazi skupín postúpia priamo do štvrťfinále. Celky z druhých a tretích miest ešte čakajú zápasy o ďalšie štyri miestenky vo štvrťfinále. Pre družstvo na poslednom mieste v skupine sa šampionát skončí.

Ako sa cítite necelých 24 hodín pred prvým stretnutím? - spýtali sme sa v dejisku šampionátu J. Suju, ktorý v realizačnom tíme má aj ďalšiu persónu z MBK Ružomberok lekára Jána Meszároša.

„Pocity sú normálne.“

Čo očakávate od šampionátu?

„Nejaké zvláštne očakávania nemám. Chceme hrať, čo najlepšie, ako môžeme.“

Veľmi dôležité bude hneď prvé vystúpenie, čo vy na to?

„Každý zápas na takejto úrovni je mimoriadne dôležitý. A všetci dobre vieme, akú ťažkú skupinu Slovensko vyfasovalo. Vôbec však nestresujeme, musíme sa k tomu postaviť čelom a snažiť sa maximálne, ako to pôjde.“

Kedy zajtra poobede budete spokojný?

„Keď sa vyhrá.“

Na prípravu bolo pomerne dosť času, všetko sa stihlo?

„Napríklad Maďarky boli spolu o dva týždne dlhšie. No my sme si to tak nastavilo, ako to bolo. Verím, že sa urobilo maximum.“

V posledných dvoch prípravný stretnutiach v našej zostave chýbala vaša klubová hráčka Alexandra Buknová, čo sa stalo?

„Saša bola chorá, tak preto stála. Už je v poriadku a je s nami.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia