Sujov tím proti družstvu, ktoré nezakrýva majstrovské ambície

Sujov tím proti družstvu, ktoré nezakrýva majstrovské ambície

Ján SvrčekŠport3.10.2023

Už zajtra (4. októbra) Niké extraliga basketbalistiek pokračuje 2. kolom. Ružomberské ženy sa predstavia na banskobystrických Štiavničkách proti domácej Slávii. Pôjde o súboj druhého a tretieho tímu uplynulej sezóny. Stretnutie má úvodný rozskok o 18. hod.

Bystrické „pumy“ oproti predchádzajúcemu extraligovému ročníku výrazne preorali svoju súpisku. Do kádra prišlo až sedem nových hráčok – Božica Mujovičová (Čierna Hora), Liana Užovičová (Žabiny Brno), Kristína Brabencová (ČR), Snežana Bogičevičová (Srbsko), Sabina Šimonovičová-Oroszová, Patricia Burová (Chor.) a Natália Martišková (Piešťanské Čajky). Novú sezónu Slávia otvorila víťazstvom nad Young Angels Košice 93:68, keď po prvej štvrtine prehrávala 15:21. Ruža extraligovú edíciu 2023/2024 odštartovala „koncertom“ s BK ŠK UMB Banská Bystrica – 105:23.

Liptáčky, ktoré už majú za sebou aj dve víťazstva v kvalifikácii o skupinovú fázu Európskeho pohára FIBA, čaká, hneď na prahu nového basketbalového roka ďalšia poriadna šichta. „Pred nami je veľmi ťažký zápas. Banská Bystrica je omnoho kvalitnejšia ako Ostrava. Ide o družstvo, ktoré médiá i rôzne prognózy pasujú za najväčšieho ašpiranta na titul. Má tiež veľmi široký a skúsený káder,“ uviedol tréner ružomberského družstva Juraj Suja.

Kouč MBK však nemá obavy, že by jeho zverenky mohli mať zo súperiek prílišný rešpekt: „To si nemyslím. Pre všetky hráčky je to predovšetkým veľká výzva. Sme len radi, že sa takýmto tímom môžeme porovnať.“ Deň pred úvodným ligovým duelom s druhým bystrickým celkom BK ŠK UMB, sa na tréningu zranila Dominika Urbanová, ktorá stojí kvôli zlomenej ruke. „Samozrejme, že nám bude chýbať. Vyzerá to minimálne na 6 – týždňovú prestávku. Ako soľ by sme pred FIBA Cupom potrebovali náhradu,“ doložil J. Suja.

Osobne sa veľmi teším na zajtrajšie stretnutie,“ vyhlásila ružomberská obvodová hráčka Viktória Havranová. „Oba kádre prešli niekoľkými zmenami, Slávia oveľa výraznejšími. Samozrejme, bystrickú súpisku mám naštudovanú. Stretnutie ukáže na čom sme a na čom treba popracovať. Ideme od zápasu k zápasu.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia