Sujovej reprezentantky vyfasovali silné tímy

Sujovej reprezentantky vyfasovali silné tímy

RedakciaŠport9.3.2023

Včera slovenská basketbalová reprezentácia žien, ktorej hlavným koučom je Juraj Suja, na klubovej úrovni tréner žien MBK Ružomberok, spoznala svoje súperky v skupinovej fáze 39. majstrovstiev Európy, ktoré sa uskutočnia od 15. do 25. júna v Izraeli a v Slovinsku. Žreb v slovinskom Brde neďaleko Ľubľany náš národný tím „poslal“ do D skupiny spolu s obhajkyňami titulu Srbkami, Tureckom a Maďarskom. Zápasy skupín A a B sa budú hrať v Tel Avive a C a D v Ľubľane.

Pod vedením J. Suju Slovenky druhý raz postúpili na európsky šampionát, a to z 2. miesta v kvalifikačnej H skupine, pričom na poslednom „repre“ zraze, ktorý bol spojený s kvalifikačnými stretnutiami proti Švajčiarsku a Luxembursku, boli až štyri hráčky MBK Ružomberok Alexandra Buknová, Viktória Havranová, Lucia Hadačová a Soňa Svetlíková.

Žreb nám naozaj neprial, už ťažšie to mohlo byť, len ak by sme z druhého koša dostali Taliansko miesto Turecka,“ povedal pre náš portál J. Suja. „Netajím, mal som svoju optimálnu predstavu, koho by som si želal, a to z prvého koša Belgicko, z druhého Grécko a z tretieho Lotyšsko.“

Nášho trénera sme sa tiež spýtali, či chcel za dejisko skupiny Ľubľanu, alebo Tel Aviv. „Nad tým som nerozmýšľal, no Ľubľana je lepšia. V Izraeli som bol v lete na jednom mládežníckom šampionáte, no bol to masaker. Vonku 44 stupňov a v hale dvadsaťdva. Obrovský rozdiel, skôr, než si človek naň zvykol, hrozilo prechladnutie,“ znela odpoveď.

Priamy postup do štvrťfinále si zabezpečí len víťaz skupiny, tímy na druhom a treťom mieste čakajú kvalifikačné zápasy o účasť vo vyraďovačke. Pre družstvo na poslednom mieste sa pôsobenie na turnaji skončí.

Slovenský „nároďák“ prípravu na EURO začne 15. mája. „Už máme aj kompletný program stretnutí, pôjde o dvojzápasy s Veľkou Britániou, Lotyšskom a Českom,“ doplnil Juraj Suja.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia