Sujovi ďalší reprezentačný cyklus neponúkli, vyhlásili výberové konanie

Sujovi ďalší reprezentačný cyklus neponúkli, vyhlásili výberové konanie

RedakciaŠport21.8.2021

Slovenská basketbalová reprezentácia žien už pozná svoje súperky v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy 2023, ktorých organizátorom budú spoločne Izrael a Slovinsko. V H skupine sa Slovenky stretnú s Talianskom, Luxemburskom a Švajčiarskom. Známe sú termíny zápasov, otáznik ale stále visí nad trénerom národného družstva a tým aj celým zložením celého realizačného tímu.

Doterajšiemu koučovi Sloveniek Jurajovi Sujovi, tiež klubovému trénerovi MBK Ružomberok, ktorý postúpil s družstvom na európsky šampionát a tam s ním skončil na 13. mieste, skončila zmluva na konci júna 2021. Slovenská basketbalová asociácia (SBA) na tento post vypísala výberové konanie, pričom záujemcovia sa môžu hlásiť do 25. augusta. Do konca mesiace by mal byť vyhlásený výsledok.

Suja, ktorý s „nároďákom“ splnil svoju misiu, sa dnes na reprezentačnú tému nechcel vyjadrovať. „Zatiaľ som sa neprihlásil,“ odvetil na našu otázku, či ide do „výberka“. Keď sme probovali ďalej, či zvažuje prihlášku, prišla tiež len maximálne stručná reakcia: „Neviem“.

Keďže Suja zvládol nosné zadanie a to postup na ´Európu´, viac – menej sa predpokladalo, že ho SBA automaticky osloví aj na ďalšiu spoluprácu, tak ako to bežne (aj v iných odvetviach) býva zvykom. „Áno, čakal som to,“ potvrdil nám 40 – ročný a už mimoriadne úspešný kouč, ktorý dlho roky pôsobil aj pri reprezentačnej „dvadsiatke“.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia