Súkeníkove kočky zdolali Slovan

Súkeníkove "kočky" zdolali Slovan

Ján SvrčekŠport25.5.2024

Futbalistky MFK Ružomberok dnes (25. mája) vo svojom predposlednom zápase Demišport I. ligy vyhrali vo svojom domovskom „stánku“ v Ľubochni nad lanským vicemajstrom Slovanom Bratislava 1:0.

Už pred týmto stretnutím sme mali isté druhé miesto za obhajcom titulu Myjavou, ale vždy je o čo hrať - o výsledok, o prestíž, za klub i za seba. Samozrejme takisto o body do tabuľky,“ rozhovoril sa tréner ružomberských žien Jaroslav Súkeník. „Dievčatá sa zápasu dobre zhostili. V prvom polčase sme mali viac príležitostí ako bratislavské družstvo, ktorému dosť vecí vychytala aj brankárka. Jediný gól padol v 10. min., po našej brejkovej akcii, keď Janka Maslová išla sama na bránu. Škoda, že dievčatá do prestávky nezvýšili svoje vedenie. Druhý polčas už bol vyrovnanejší. Slovanistky viac hrozili, hlavne zo štandardných situácií. ´Baby´ však umnou hrou to dotiahli do trojbodového konca. O ten gól sme boli lepším tímom, takže zaslúžené víťazstvo.“

Do Ľubochne prišli ružomberské dievčatá povzbudiť mladí chalani z fanklubu Concordia 1906. „Bolo to milé, sme im za to vďační. Dievčatá si užili aj ďakovačku. Za dosiahnutý výsledok i za obetavý výkon, si to družstvo zaslúžilo. Concordia už bola aj na našom zápase so Slovanom v jeseni, na ružomberskej umelej tráve,“ vravel ďalej Súkeník.

Budúcu sobotu má ženská futbalová Ruža voľno a sezónu zavŕši 8. júna na ihrisku staronového šampióna Spartaka Myjava. „Opäť pôjde o prestížny duel. Aj so špecifickým nábojom, keďže doma sme v nadstavbe nad majstrom vyhrali 3:2. Len dúfam, že sa zídeme v silnejšom zložení ako v posledných kolách, keď vždy nám chýbala nejaké hráčky,“ doložil Jaroslav Súkeník.

MFK Ružomberok - ŠK Slovan Bratislava futbal 1:0 (1:0)

Gól: 10. Maslová.

Ružomberok: Ogureková – L. Žihľavníkova, Bruníková, Harezníková, Adamčiaková, Kovalikova, Pivarníková, Hrúziková (80. Líšková), R. Žihlavníková, Maslová (89. Latiaková), Havalec.

Foto: ženy MFK

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia