Súťaž O najlepšieho bežca Liptova bola zrušená

Súťaž O najlepšieho bežca Liptova bola zrušená

RedakciaŠport11.4.2020

Olympijský klub Liptova tento týždeň zrušil Liptovskú bežeckú ligu pre rok 2020. Malo ísť už o 36. kapitolu v rade, ktorá ponúkala sedemnásť „stretávok“. To ešte neznamená, že žiadne preteky z tohtoročného kalendára sa neuskutočnia. Organizátori podujatí, ktoré majú neskoršie dátumy, zatiaľ ich neodvolávajú.

Obeťou koronavírusu sa už stala Švošovká pätnástka, ktorá bola naplánovaná na 28. marca a Beh oslobodenia O putovný pohár starostu v Likavke (5. apríla). Tiež boli „škrtnuté“ najbližšie ´podniky´ a to Beh oslobodenia Bodíc (26. apríla), ktorý sa mal konať aj so statusom majstrovstiev republiky Slovenského bežeckého spolku v krose a cestný beh O putovný pohár starostu obce Vlachy (24. mája). Určite v pôvodnom termíne (31. mája) nebude ani Ondrašovská horička v mestskej časti Liptovského Mikuláša v Liptovskej Ondrašovej a jej činovníci avizovali, že v najbližších dňoch definitívne rozhodnú o osude aktuálneho ročníka.

Organizátori Ružomberskej bežeckej ligy (RBL) z Občianskeho združenia Ružomberok v pohybe 3. ročník dlhodobej súťaže nezrušili, zatiaľ preteky sa len odkladajú. Z ôsmich naplánovaných sa to nateraz týka štyroch – Behu ku krížu v Černovej (18. apríl), Bežeckého kritéria na Základnej škole Zarevúca (16. mája), Večerného behu (22. mája) a City run Mondi SCP (13. júna). Potom v ružomberskom kalendári tróni Belanská pätnástka (23. august). Na Bielom Potoku by už malo ísť o 45. ročník cestného behu, ktorý len raz mal pauzu.

Samozrejme, v náhradnom termíne budú takisto vyhlásené výsledky RBL za rok 2019, pričom v jednotlivých kategóriách bolo klasifikovaných 143 pretekárov, ktorí splnili podmienku minimálne troch štartov. Pôvodný zámer bol medailistov dekorovať na Bežeckom kritériu na Zarevúcej.

© 2023 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia