Svetový šampionát Spartanov aj s ružomberskými a cennými zápismi

Svetový šampionát Spartanov aj s ružomberskými a cennými zápismi

Ján SvrčekŠport17.11.2023

Trifecta World Championship 2023, čiže majstrovstvá sveta Spartanov, v jednej z nosných súčastí týchto čoraz populárnejších prekážkových pretekov. Tie sa konali v Grécku, v Sparte. Práve v meste, so zakorenenou sprartanskou históriu. Na toto vrcholné podujatie zavítali aj traja členovia Občianskeho združenie OCR Ružomberok a domov sa vracali len s príjemnými pocitmi, z dobrej reprezentácie a s povzbudivými výsledkami.

Medzi ženami od 40 do 44 rokov som obsadila 9. miesto, na rovnakej pozícii v kategórii 18 – 24 – ročných chlapcov skončil Dominik Jarabek a Ján Strapec zo Žaškova, ktorý už rok patrí medzi našich členov, získal striebornú medailu v súťaži od 25 do 30 rokov. Všetci sme z našich výsledkov boli maximálne spokojní,“ vravela Ružomberčanka Deana Vokelová, tiež jedna z personálnych ťahúniek oboch ružomberských športových subjektov s rovnakým poslaním, teda O. Z. OCR Ružomberok a Spartan Training Group Ružomberok.

Tá moja pozícia bola zaslúžene vybojovaná, doslova vydretá,“ pokračovala Vokelová. „Chcela som skončiť v prvej desiatke, čo sa napokon aj podarilo. Svetový šampionát absolútne nemožno porovnávať s domácimi pretekmi. Hlavne, čo sa týka prekážok, tie sú, podľa mňa, o sto percent náročnejšie. Mala som dojem, že boli pripravené pre gymnastov. Ťažko vôbec popísať, čo bolo treba zvládnuť.“

V tomto formáte svetového šampionátu išlo o trojdňový „zaberák“. „Už z názvu trifecta vyplýva, že účastníci museli zvládnuť tri súťažné dni, na úvod krátku, potom strednú a dlhú trať. Samozrejme, na tento vrcholný podnik sme sa najprv museli kvalifikovať. Aj tam boli podmienky tvrdé. Pre našu kompletnú trojicu, to boli premiérové majstrovstvá sveta. Som rada, že sme vycestovali, išlo tiež o zbieranie cenných skúseností. Doteraz sme nič také nepoznali,“ doložila vždy optimisticky naladená Deana Vokelová.

Foto: archív D. Vokelová

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia