Sviatočný strelec to na Nitru vie

"Sviatočný" strelec to na Nitru vie

RedakciaŠport16.5.2021

Najprv to bolo o zahodených šanciach hlavne Regáliho a Gereca, či nepremenenej jedenástke Kostadinova. A tak v sobotňajšom dueli predposledného kola Fortuna ligy MFK Ružomberok – FC Nitra (2:0), dlho žila nádej hostí, hoci boli minimálne o triedu slabší, aj na plný bodový zisk. Nitriansku „svätyňu“, v ktorej dovtedy čaroval len 19 – ročný brankár Michal Trnovský, odklial až v 81. min. Zsigmund.

Na istú záchranu sme potrebovali aspoň bod, no išli sme za tromi. Hrať na 0:0, by sa mohlo vypomstiť. Našou snahou bolo čo najskôr skórovať, lenže tento plán vôbec nevychádzal. Chvalabohu, napokon sme to zvládli a sme všetci šťastní,“ žiaril po zápase Marek Zsigmund, pre ktorého to bola, pri 42. štarte v najvyššej súťaži, len druhá trefa do čierneho. Za povšimnutie stojí, že vo Fortuna lige odchovanec MFK aj gólovo debutoval práve proti Nitre, 22. augusta 2020 pod Zoborom (1:1). „V 50. min. sme mohli viesť 2:0 a bolo by všetko vybavené. Takto súper stále hrýzol a museli sme byť vkuse pozorní v defenzíve.“

Dvadsaťštyriročný stredopoliar stredopoliar v extra čase mohol pridať aj druhý gól, ale ten napokon ponúkol kolegovi Martinovi Regálimu. „Dvaja sme sa rútili iba na brankára. Chvíľku som rozmýšľal nad tým, že koncovku zoberiem na sebe, no rozhodol som sa pre prihrávku. Nebola síce ideálna, ale ´Rege´ sa zachoval ako strelec a skóroval,“ pripojil očividne spokojný Zsigmund.

V prípade Martina Regáliho neraz počas aktuálnej sezóny, najmä v jesennej časti, platilo, že je to hráč, ktorý sa vie dostať do šance i sám si vypracovať „gólovku“, no mnohé príležitosti zahodí. V poslednom čase sa zdalo, že už sa zbavil tohto statusu, avšak v sobotu ho znovu, a poriadne, oprášil. „Taký je futbal, niekedy hneď z prvej šance skórujete, dakedy tých možností potrebujete strašne veľa. Boli sme lepším tímom, len škoda, že gól neprišiel skôr, mohol nás upokojiť. Našťastie, v závere sme zápas zvládli,“ dal sa počuť 27 – ročný ružomberský útočník, ktorý napokon predsa skóroval a bol to jeho jedenásty zápis tomto súťažnom ročníku. „Určite sa nám uľavilo, veď sme zachránení. Teraz je pred nami ďalší cieľ, skončiť celkove siedmi a, ak sa naskytne možnosť, ešte zabojovať o pohárovú Európu,“ dodal Regáli, ktorý tiež prezradil radostnú správu, že s manželkou čakajú potomka, ktorý by na svet mal prísť niekedy v polovici októbra.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia