Sympatický turnaj, aj s futbalovou kvalitou v Černovej

Sympatický turnaj, aj s futbalovou kvalitou v Černovej

RedakciaŠport19.7.2020

Išlo o prvé zápasy na zmodernizovanom futbalovom stánku TJ Máj Černová, ktorý sa stal súčasťou Futbalovej akadémie MFK Ružomberok. Černovci po päťročnej pauze zorganizovali Memoriál Bernarda Remeňa a zároveň si pripomenuli športovú „deväťdesiatku“, na začiatku ktorej bola práve „kožená“.

Vlani sme sa chystali osláviť okrúhle výročie, ale kvôli kompletnej rekonštrukcii štadióna, sme akciu posunuli o rok,“ vysvetlil zmenu v „kalendári“ hlavný hostiteľ, Ján Rojček, predseda TJ Máj, ktorá združuje 310 členov v piatich oddieloch – futbalovom, stolnotenisovom, turisticko-lyžiarskom, volejbalovom a FIT oddieli. „Je zdokumentované, že prvý futbalový zápas Černovci odohrali v lete 1929 proti Likavke ešte na starom ihrisku v Čutkovskej doline. Sem sa futbal presťahoval v roku 1961, keď bola dokončená nová hracia plocha, tiež tribúna, šatne, sociálne zariadenia a malý bufetík,“ pripojil Patrik Habo, ružomberský poslanec za ružomberskú mestskú časť Černová.

Víťazom memoriálu sa, azda aj trochu prekvapujúco, stali futbalisti Ludrovej, ktorí vo finále zdolali Liskovú 1:0. „Sme nadmieru spokojní, naše prvenstvo je zaslúžené. Chlapci hrali dobre, pred blížiacim sa štartom sezóny môžeme byť pozitívne naladení,“ konštatoval ludrovský kouč Martin Chmela. Len príjemné pocity mal aj hrajúci funkcionár Liskovej Štefan Mihaľov: „Bolo to oveľa lepšie než sa očakávalo, vo finále sme odohrali vynikajúci zápas. Sme radi, že nás Černovci pozvali, turnaj bol pripravený na vysokej úrovni.“

Mužstvo poriadajúcej TJ Máj po dopoludňajšej prehre s Ludrovou (1:2) nezakrývalo sklamanie, no v „bitke“ o 3. miesto chlapcom parádne išla karta, keď vyhrali nad Liptovskými Sliačmi 6:1, pričom o štyri nástrely sa postaral Peter Kajan, ktorý po niekoľkých rokoch je späť v materskom klube. „V prvom zápase s Liskovou sa nám zranili hráči a nebola adekvátna náhrada. Poobede prišli ďalší dvaja a na ihrisku to bolo vidieť. Keď sa vyhráva, tak samozrejme rastie chuť mužstva,“ dal sa počuť černovský kouč Štefan Jančo. Naopak smutný bol tréner celkove štvrtého tímu Roman Plávka. „Výsledkovo nám turnaj nevyšiel. Na úvod s Ludrovou sme prehajdákali celkom dobrý zápas. Celkove sa ukázalo, že mužstvo sa hľadá v obrane, tam to bolo dosť rozladené,“ vravel bývalý ružomberský futbalista.

Organizátori, ktorým patrí absolutórium (len škoda, že im neprialo „nebíčko“, do futbalového dňa zaradili aj stretnutie černovských „starých pánov“, ktoré zverili niekdajšiemu rozhodcovi najvyššej československej súťaže Stanislavovi Bombovi.

Pri športových narodeninách boli ocenené dve významné persóny TJ Máj – dlhoročný člen výboru a desať rokov jeho predseda Vladimír Lajčiak a futbalista Branislav Kovalčík, ktorý v sezóne 2017/2018 zavŕšil svoju hráčsku karierú spätú len s černovským klubom.

Výsledky: TJ Máj Černová – OŠK Lisková 1:2, Kajan – T. Šiška, Fúra, 1. OFC Liptovské Sliače – OŠK Ludrová 1:2, Mikulec (z 11 m) – Ružička, Olos, finále: Ludrová – Lisková 1:0, Ružička, o 3. miesto: Černová – Liptovské Sliače 6:1, Kajan 4, L. Chovanec, Duchovný (z 11 m) – M. Gejdoš.

Individuálne ocenenia – najlepší brankár: Adam Šuša (Ludrová), najlepší hráč: Tibor Šiška (Lisková), najlepší strelec: Peter Kajan (Černová) – 5 gólov. Cenu fair – play si prevzalo mužstvo Liptovských Sliačov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia