T. Bobček nestráca nádej

T. Bobček nestráca nádej

RedakciaŠport19.3.2020

Som doma a ležím na gauči,“ takto zareagoval na našu prvú otázku, keď sme sa mu dovolali, mladý útočník MFK Ružomberok Tomáš Bobček.

Od 13. marca ani fortunaligové „áčko“ netrénuje a hráči „idú“ len na individuálne plány. „Veru, je to nuda, byť takto v plnej sezóne bez futbalu. Črtá sa taký pôst, ktorý hráč nemá ani počas bežnej posezónnej pauze,“ posťažoval sa 18 – ročný chalan, ktorý býva s Lúčkach.

„Bobo“ nezabíja čas len v horizontálnej polohe v rodinnom dome, ale pravidelne sa hýbe. „Zvlášť dôraz kladiem na rôzne posilňovačky vlastnou váhou, veď potrebujem trochu zmužnieť, nabrať fyzičku. Do doliny zase chodím behať, mám tam už svoje cestičky. Stretávam aj ľudí, ktorí si z dediny radšej vyjdú na prechádzku do prírody. Je to výhoda nebývať v meste, tu je super okolie.“

Aj s loptou si Tomáš „zaťuká“, ale iba na malom „plácku“ pred domom. „Nie zastrieľať si nemôžem, nemá kto ísť do brány, iba ak sestra, no tú by som nenahovoril,“ uškrnul sa mládežnícky reprezentant Slovenska.

So spoluhráčmi momentálne nemá „stretávka“, dodržuje karanténu, takisto na ulicu nevyjde bez ochrany tváre. „S chalanmi si len napíšem, že čo nové. Včera mi volal tréner Haspra, že ako sa mám. No na moju otázku, kedy znovu začne spoločná príprava, akurát odvetil, že to ani pánboh nevie. Do Ružomberka si len odskočím pre priateľku, aby sme sa spolu niekde vonku prevetrali. Bez ochranného rúška z domu ani nevychádzam. Je to nevyhnutné, veď zdravie je najdôležitejšie, len škoda, že všetci ľudia to tak nevnímajú a tým ohrozujú aj druhých.“

Momentálne je futbal na Slovensku logicky na vedľajšej koľaji. Koronavírus zasiahol do všetkých oblastí života. Tomáš Bobček ale nestráca nádej, že súťažný ročník 2019/2020 našej elitnej súťaži sa dohrá. „Keďže majstrovstvá Európy boli preložené na budúci rok, vznikol väčší termínový priestor. Aj z vyhlásení prezidenta SFZ Jána Kováčika, či predstaviteľov Únie ligových klubov jasne počuť, že chcú sezónu zachrániť. Možno nadstavba bude bez divákov. Zatiaľ musíme čakať, čo sa udeje,“ dodal talentovaný tínedžer Hasprovej družiny, ktorý bol veľkým objavom jesene 2019.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia