T. Bobček odchádza do Gdaňska

T. Bobček odchádza do Gdaňska

Ján SvrčekŠport4.9.2023

V piatok v stretnutí 6. kola Niké ligy v Banskej Bystrici s Duklou (1:1) sa mladý ružomberský útočník Tomáš Bobček, po vyše trojmesačnej pauze kvôli svalovému zraneniu, vrátil na prvoligový trávnik. Zápas mu výborne vyšiel, keď postaral sa aj o vyrovnanie Ruže. Vtedy ale asi nikto netušil, že nateraz to bol posledný štart bývalého mládežníckeho reprezentanta vo farbách klubu, ktorý ho vykatapultoval do vrcholového futbalu. Dnes 21 – ročný „hroťák“, ktorý ako chlapec s „koženou“ začínal v Lúčkach, kde aj býva, prestúpil do poľského klubu Lechia Gdaňsk vzápätí aj z Popradu odletel do Poľska.

Všetko sa to zomlelo veľmi rýchlo. Rokovania sa začali v nedeľu a na druhý deň už došlo k dohode. Bobčekov angažmán je však ešte podmienený úspešnou lekárskou prehliadkou v Gdaňsku,“ uviedol športový manažér MFK Ružomberok Milan Bezák.

Bobček v roku 2012 ako mládežník prišiel pod Čebrať. Debut v našej najvyššej súťaži absolvoval v sedemnástich rokoch 2. marca 2019 proti Michalovciam (0:0). Celkove si hráč do štatistík pripísal 75 prvoligových štartov a 12 gólových nástrelov.

V klube sa teraz musia poobzerať za vhodným doplnením kádra. „Veľmi intenzívne pracujeme na to, aby sme za odchádzajúceho hráča získali adekvátnu náhradu do ofenzívy,“ doložil Milan Bezák.

Foto: autor, MFK Dukla Banská Bystrica

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia