T. Bobček prvý raz s číslom deväť a hneď gólový

T. Bobček prvý raz s číslom deväť a hneď gólový

RedakciaŠport12.2.2023

Prvý fortunaligový nástrel zaznamenal ešte 6. októbra 2019 proti Slovanu Bratislava (1:1), necelý mesiac po tom, čo oslávil osemnáste narodeniny. Na svoj siedmy gól v našej najvyššej súťaži ale Tomáš Bobček čakal od 15. mája 2022, keď skóroval v Dunajskej Strede (3:2).

Včera práve tento hráč rozhodol duel 19. kola Fortina lige MFK Ružomberok – MFK Zemplín Michalovce (1:0). V 39. min. domáci útočník dosledoval viac – menej stratenú loptu a využil nedorozumenie medzi gólmanom Zemplína Benjamínom Szárazom a krajným bekom Zvonkom Cekličom. „Počul som, že michalovský brankár zakričal, že ju má (loptu), no usúdil som, že tam môžem byť skôr než on. Tak som preskočil a dal gól,“ opísal 21 – ročný futbalista kľúčový okamih celého zápasu.

Po prestupe kanoniera Ruže Martina Regáliho do belgického KV Kortrijk si „Bobo“ vypýtal dres s jeho deviatkou, čím sa rozlúčil s dovtedajšou štrnástkou. V ňom mal včera súťažnú premiéru. Na otázku, či bude na ihrisku práve on náhradou za najlepšieho strelca mužstva, odvetil: „V prvom rade je to na nás, na útočníkoch, aby sme skórovali. Sme tam viacerí, čo sa budeme snažiť Maťa nahradiť.“

Ružomberok v 19. kole prestrihol 6 – zápasovú čiernu sériu bez víťazstva, ktorá trvala od 7. októbra 2022, keď mužstvo naplno zabodovalo v Podbrezovej (2:0). „Všetci sme dobre vedeli, že ide o veľmi dôležitý zápas. Plán bol jednoznačný, úspešne odštartovať jarnú časť. Samozrejme, z víťazstva máme radosť. Celý zápas sme bojovali a išli za plným ziskom. Sú to kolektívne tri body,“ vravel ďalej Bobček, ktorý, podľa vyjadrenia trénera Petra Struhára, mohol svojim výkon okoreniť aj hetrikom. „Veru, v jednej situácii som mieril len tesne vedľa žrde,“ podotkol chalan z Lúčok, ktorého počas zimy na pár dní vyautovala angína a takisto do poriadku si dával triesla.

Trojbodový muž sa vyjadril i k hracej ploche, ktorá v posledných dňoch čelila treskúcim mrazom: „Trávnikári odviedli dobrú robotu. Na 11. februára bolo ihrisko naozaj fajn. Aj keď niekde vyskočila tráva.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia