T. Bobčekovi zápas na Štiavničkách naozaj chutil

T. Bobčekovi zápas na Štiavničkách naozaj chutil

Ján SvrčekŠport2.9.2023

Po vyše troch mesiacoch opäť nastúpil na majstrovský duel a hneď aj skóroval. Ružomberský útočník Tomáš Bobček sa po svalovom zranení v aktuálnej sezóne prvý raz objavil na ihrisku v stretnutí Slovnaft Cupu v Diviakoch (4:0), keď na trávniku ukrojil 60 minút a bol aj autorom druhého gólu hostí. Včera v 6. kole Niké ligy v Banskej Bystrici (1:1), 21 – ročný „hroťák“ odohral celých deväťdesiat minút, pričom znamenal najväčšie nebezpečie pred obranu Dukly. Na chalanovi bolo vidno, že po návrate do zápasového kolotoča má veľký futbalový apetít a na „placi“ nešetrí žiadnym krokom. Pred reprezentačným trénerom Calzonom sa chalan z Lúčok ukázal v sympatickom svetle.

Chceli sme tri body, ale ráta sa aj jeden. Sme radi, ako to napokon dopadlo. Hoci, podľa mňa, v druhom polčase sa dalo výsledok aj úplne otočiť a vyhrať. Napokon duel skončil remízou, čo musíme brať,“ vravel bezprostredne po stretnutí Tomáš Bobček.

Ružomberok pod Urpínom podal veľmi solídny výkon, diametrálne odlišný než dva týždne predtým v Trenčíne (1:4). Čo sa týka ofenzívnej aktivity i futbalového kumštu smerom dopredu, určite viac sa mužstvo páčilo po zmene strán. „V prvom polčase nesmerovalo toľko lôpt do domácej šestnástky, ako by sme si predstavovali. Boli tam len ojedinelé centre. V druhej polovici v tomto smere nastalo zlepšenie. Viac sme aj hrali cez kraje,“ pokračoval vo svojom pohľade na vystúpenie pri Hrone Bobček.

„Bobo“ už v úvodnom dejstve si sám vypracoval jednu skvelú príležitosť, keď sa vďaka svojim rýchlym nohám presadil cez Godála. Za gólom však šliapal naďalej a po zmene, pomerne rýchlo, v 53. min. sa dočkal aj zaslúženej odmeny. „Po príchode na ihrisko zo šatne sme sa snažili viac presadzovať cez krajné vertikály a odtiaľ dávať loptu do pokutového územia. Po takejto akcii padol aj náš vyrovnávajúci gól. Už aj v prvom polčase išiel tam podobný center, no vtedy som loptu len jemne ´štraichol´, čiže netrafil optimálne.“

Pre Tomáša Bobčeka, ktorý už vo svojej kariére dosť „stál“ kvôli viacerým výlukám vynútených zraneniami, či inými zdravotnými problémami, to bol 75. prvoligový štart a dvanásta „trefa do čierneho“. „Mohol som dať aj dva góly, no beriem aj jeden,“ doložil perspektívny ružomberský futbalista.

Foto: Rudolf Maškurica

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia