T. Frühwald aj o tom, ako padol vyrovnávajúci gól na Záhorí

T. Frühwald aj o tom, ako padol vyrovnávajúci gól na Záhorí

RedakciaŠport9.4.2023

Boli chvíle v druhej polke včerajšieho fortunaligového zápasu Skalica – Ružomberok (1:1), keď domáci výraznejšie pritlačili svojho súpera, no napokon ich vyrovnávajúci gól padol zo situácie, ktorú nemožno nazvať ani šanca.

Snažil som sa byť pripravený aj na možnosť, že Ján Vlasko vystrelí. Veď je známe, že má veľmi šikovnú ľavačku. Napokon iba loptu zakrútil pred bránu. Videl som ako Yao nabehol za našich obrancov. Do poslednej chvíle som čakal, kde lopta doletí. No žiaľ, neskoro som zareagoval,“ sypal si popol na hlavu ružomberský gólman Tomáš Frühwald, keď opisoval moment zo 71. min., pri ktorom jeho tím prišiel o vedenie.

Prvý polčas bol z našej strany jednoznačne lepší. Okrem gólu mali sme aj ďalšie príležitosti. Predovšetkým Boďova hlavička, ktorá skončila na brvne, volala po góle, alebo veľká šanca Sama Šefčíka. V druhom polčase sme sami pomohli Skalici dostať nás pod tlak. Domáci mali úseky, keď získali prevahu, medzi žrde sa síce veľmi netriafali, no boli nebezpeční. V tých fázach gól doslova visel na vlásku,“ prešiel Frühwald k samotnému stretnutiu.

Pred ružomberskou bránou to po zmene strán sem – tam aj dosť horelo, ale o nejakých vyložených domácich tutovkách ťažko hovoriť. „Podľa mňa, najväčšiu šancu mal v úvode druhej štyridsaťpäťminútovky Vlasko. Zblízka sám hlavičkoval, ale presne do priestoru, kde som stál,“ podotkol slovenský reprezentant do 21 rokov medzi ružomberskými žrďami.

"Struhárovci" cestovali na Záhorie s trojbodovým plánom, no podobne ako predtým z Michaloviec, sa vracali s bodom. „Podľa vývoja stretnutia je remíza spravodlivá,“ konštatoval aj Tomáš Frühwald.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia