T. Frühwald je vďačný za doterajšie príležitosti a dal nový podpis

T. Frühwald je vďačný za doterajšie príležitosti a dal nový podpis

Ján SvrčekŠport16.6.2024

Do konca mája 2025 mal Tomáš Frühwald platný starý kontrakt s MFK Ružomberok. Teraz slovenský reprezentant do 21 rokov podpísal so svojim zamestnávateľom novú zmluvu, a to do 31. mája 2026.

Za celý strávený čas v Ružomberku som veľmi vďačný. Za všetky svoje príležitosti a samozrejme aj za veľký úspech, ktorý sa nám podaril v Slovnaft Cupe. Doterajšie obdobie mi dalo veľmi veľa tiež do budúcna. Darilo sa mi napredovať, aj vďaka spoločnosti predchádzajúcich brankárov, ktorí klub už opustili, Matúša Macíka alebo Ivana Krajčírika a pod dohľadom nášho trénera, bývalého výborného gólmana Ľuboša Hajdúcha. Určite došlo k posunu v každom smere. Takisto v brankárskej štvorici sme vytvorili veľmi dobrú partiu. Navzájom si pomáhame, podporujeme sa. Je to taká zdravá skupina,“ uviedol 21 – ročný brankár, odchovanec banskobystrického futbalu, ktorý do Liptova prišiel ako dorastenec v lete 2019, keď predtým, ako mládežník bol aj v Podbrezovej a Nitre.

Po odchode Ivana Krajčírika (v januári 2024) do Poľska, Frühwald sa stal ružomberskou jednotkou medi žrďami a oporou mužstva. Doteraz v najvyššej súťaži odchytal 31 zápasov, pričom doslova fenomenálny výkon podal vo finále Slovenského pohára v Košiciach proti Spartaku Trnava (1:0).

Foto: MFK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia