T. Kostadinov bol pri postupe svojho nároďáku do baráže o MS

T. Kostadinov bol pri postupe svojho "nároďáku" do baráže o MS

RedakciaŠport15.11.2021

Futbalisti Severného Macedónska v kvalifikačnej J skupine majstrovstiev sveta 2022 obsadili druhú priečku s osemnástimi bodmi, za suverénnym Nemeckom (27) a pred tretím Rumunskom (17). Reprezentanti dvojmiliónového balkánskeho štátu v poslednom kvalifikačnom bloku najprv v Jerevane zdolali Arménsko (5:0) a včera v Skopje Izrael 3:1. Ružomberský stredopoliar Tichomír Kostadinov v oboch stretnutiach nastúpil v základnej zostave. V prvom dueli bol na ihrisku do 83. min. a v druhom odohral celých deväťdesiat minút.

Po účasti na tohtoročných majstrovstvách Európy, je to ďalší historický medzník futbalu v našej krajine,“ povedal nám do telefónu Kostadinov. „Severné Macedónsko ešte nikdy neskončilo v kvalifikačnej skupine o postup na svetový šampionát na druhom mieste. Ide o obrovský úspech a verím, že nezostaneme len pri ňom, že na jar zvládneme aj dva zápasy play – off a poletíme do Kataru. Včera na štadióne v Skopje bola úžasná atmosféra, tribúny sa takmer naplnili, prišlo 20-25 tisíc divákov. Všetci sa veľmi tešili z postupu do baráže,“ pokračoval futbalista, ktorý v oboch dueloch nastúpil na poste defenzívneho stredopoliara.

Ružomberského Balkánca okolnosti donútili oslavu s mužstvom vynechať. „Tesne pred zápasom zomrel otec mojej priateľky Moniky, tak som hneď po stretnutí cestoval za ňou. Bol to veľký šok, nikto to nečakal,“ vysvetľoval 25 – ročný hráč. „Už zajtra ráno som mal byť na Slovenku a poobede v Ružomberku. Momentálne ale potrebujem pár dní zostať doma a byť pri Monike. Dievčina to má nesmierne ťažké. Zostala len s mamou, keď zrazu prišla o jedného s rodičov.“

Keď sme dnes spolu hovorili „Ticho“ ešte nevedel, kedy sa vráti do klubu. Riešiť to bude s trénermi. „V reprezentácii ma tento rok už nič nečaká, keď prídem už plne budem k dispozícii len Ružomberku,“ dodal severomacedónsky reprezentant.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia