T. Múdry v základnej jedenástke zatvoril jeseň

T. Múdry v základnej jedenástke zatvoril jeseň

Ján SvrčekŠport12.1.2024

V sezóne 2022/2023 bol ružomberský stredopoliar Timotej Múdry na hosťovaní vo ViOn - e Zlaté Moravce, kde si pripísal 26 zápasových zárezov v našej najvyššej futbalovej súťaži. Po návrate pod Čebrať dáko veľa príležitostí nedostával, pričom za hlavného kouča Petra Tomka len raz sa jeho meno objavilo v otváracej jedenástke, a to v 2. kole doma proti Skalici (2:1). V posledných siedmich kolách, po nástupe trénera Ondřeja Smetanu, sa dostal do ružomberského základu. Aj o tom sme hovorili s bývalým reprezentantom do 21 rokov Timotejom Múdrym (roč. nar. 2000), ktorý na prvoligovú scénu vykročil ešte v súťažnom ročníku 2017/2018 v drese Tatrana Prešov a v súčasnosti má 98 štartov v slovenskej top súťaži.

Ako by ste zhodnotili svoju jeseň?

"V prvom rade som rád, že som celý čas bol zdravý, že som mohol na tréningoch všetko odrobiť a posúvať sa. Určite ten zápasový priestor na začiatku nebol až taký, ako som si predstavoval. Potom prišla príležitosť a pravidelne som nastupoval v základnej zostave. To si veľmi vážim. A čo sa týka mužstva, mohli sme mať viac bodov. Boli zápasy, čo sa mali lepšie zvládnuť. Spomeniem len posledný v Košiciach. Ak vediete vonku 2:0, patrilo by sa stretnutie dotiahnuť do víťazného konca. Ale aj takéto duely vás posúvajú ďalej. Verím, že v príprave spravíme všetko preto, aby sme podobné zápasy lepšie uhrali."

Aké myšlienky vám prechádzali hlavou v období dietnejšieho využitia?

"Dáko som sa nad tým nezamýšľal. Keby som to stále nosil v hlave, určite by si človek kládol otázky, prečo je to tak. Radšej som každý deň pracoval naplno. Aj tých pár minút v zápasoch som sa snažil odviesť pre mužstvo. Nuž a potom prišla šanca, ktorej som sa chopil."

V sezóne 2020/2021 v štatistikách u vás figuruje 28 prvoligových zápasov. V ďalšej už len sedemnásť a potom nasledovala misia v Zlatých Moravciach, ako si tieto veci vysvetľujete?

"V mojej najvyťaženejšej sezóne bol pri mužstve tréner Ján Haspra. Potom prišla zmena na tomto poste. Každý tréner má svoje predstavy o hre o typoch hráčov. Ja som asi nesadol trénerovi Struhárovi do koncepcie. Možno v tom období ani moja forma nebola optimálna. Navyše v ligovom ročníku 2021/2022 sa mužstvu darilo, získali sme striebro, takže nebol ani dáky dôvod na rotáciu. Potom prišlo hosťovanie, čiže situácia, v akej som dovtedy nikdy nebol. Pre mňa to bol dobrý rok. Do poslednej chvíle sa síce ViOn zachraňoval, no človek nazbieral ďalšie skúsenosti, z ktorých sa teraz dá čerpať."

Zmeňme trochu tému, ako prebieha ružomberská futbalová zima?

"Počasie nám dáko nepraje, o to sú tréningy náročnejšie. Podľa mňa, ide o klasickú zimnú prípravu. Je tam proste všetko. Najdôležitejšie je, aby sme tento blok všetci zvládli v zdraví."

Je tréner Ondřej Smetana prísny?

"Každý tréner musí byť prísny, aby dosiahol, čo najlepšie výsledky. Aj súčasný kouč je prísny, tiež náročný a veľký detailista. Keď vidí, že niekto nie je naplno koncentrovaný, hneď mu to dá pocítiť. Napokon, práve detaily často rozhodujú o výsledkoch."

Fotio: MFK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia