T. Múdry z Ružomberka odchádza k Žitave

T. Múdry z Ružomberka odchádza k Žitave

RedakciaŠport3.6.2022

Slovenský reprezentant Timotej Múdry nebude v najbližšej sezóne obliekať Ružomberský dres. Dvadsaťdvaročný futbalista odchádza na hosťovanie do FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble.

Sadli sme si spolu s trénermi Petrom Struhárom a Petrom Tomkom, porozprávali sme sa a došlo k zhode na tom, že bude pre mňa najlepšie, ak pôjdem niekde na hosťovanie. Potom sa ozvali Marek Sapara a Štefan Zošák, že majú ponuku zo Zlatých Moraviec. Všetko sa ti udialo veľmi rýchlo. Som rád, že ružomberský klub s takýmto krokom súhlasil,“ uviedol stredopoliar Ruže, ktorý s futbalom začínal v Spišskom Hrušove a pod Čebrať prestúpil v júli 2018, ako starší dorastenec z Tatrana Prešov.

Kým v súťažnom ročníku 2020/2021 si Múdry pripísal 28 fortunaligových čiarok a 1127 minút, tak v minulom to bolo len 17 štartov a 342 minút. „Pre mňa je najdôležitejšie, aby som hrával. Priznám sa, minutáž zápasová minutáž v uplynulej sezóne nenaplnila moje predstavy. A možno ani trénerov. Verím, že absolvujem dobrú prípravu a Zlatým Moravciam pomôžem,“ pokračoval Múdry.

Pred pár dňami sa hráč s Ružomberkom tešil (zatiaľ) z najväčšieho úspechu vo svojej kariére, zo striebornej medaily. „Boli sme jeden tím, ktorý spolu ťahal za jeden koniec povrazu. Táto sezóna mi určite navždy zostane vrytá v pamäti. Je to úžasný úspech.“

S kabínou sa Múdry ani nestihol rozlúčiť. „S chalanmi som stále v kontakte. V úvode prípravy ich ešte prídem pozrieť, v Zlatých Moravciach totiž začíname s tréningmi trochu neskôr. Navyše, zatiaľ ide len o hosťovanie. S Ružomberkom mám zmluvu do roku 2024. Takže nie je vylúčené, že sa so svojimi spoluhráčmi v šatni opäť stretnem,“ dodal stále kmeňový hráč MFK Ružomberok, ktorý momentálne, spolu so svojou snúbenicou, si užíva dovolenku v Chorvátsku.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia