T. Tišťan je doma z Japonska

T. Tišťan je doma z Japonska

Ján SvrčekŠport1.8.2023

Dnes (1. augusta) sa z majstrovstiev sveta v plaveckých športoch v japonskej Fukuoke vrátil domov člen ružomberského oddielu Tibor Tišťan. Ten svoj debut na vrcholnom podujatí pretavil v dva skvelé časy. Na 50 m motýlik dosiahol výkon 27,75 sek., čo je iba o stotinku sekundy horší než je hodnota Tišťanovho slovenského rekordu. Svoj druhý štart, na 100 m motýlik, vyšperkoval novým „osobáčikom“ 54,30 sek., čím si staré maximum posunul o 1,17 sek (!).

Na šampionáte som mal najlepšiu formu, ako som mohol mať,“ vyhlásil 20 – ročný Ružomberčan. „Škoda jednej chybičky na ´päťdesiatke´. Išlo o plytký štart, preto som nevyšiel z vody ako zvyčajne po pätnástich metroch, a tak si trať vyžiadala o jeden záber viac. Keby všetko úplne vyšlo, ani nechcem povedať, aký čas z toho mohol byť. Určite pri prvej disciplíne svoje urobila aj psychika. ´Stovka´ bola naozaj fajn, a potvrdila moju aktuálnu výbornú formu. Bol to veľký osobný rekord. Myslím si, že na oboch tratiach mám ešte veľké rezervy. Takže je priestor, posúvať sa ďalej.“

V Japonsku Tišťan ešte aktuálnu sezónu „nezapichol“. „Jeden deň dám voľno a už znovu navštívim plaváreň. Čaká ma ďalšie významné podujatie, a to majstrovstvá Európy do 23 rokov írskom Dubline, ktoré sa začínajú 9. augusta,“ prezradil slovenský reprezentant.

Tišťan na Slovensku pobudne do 23. augusta a potom znovu odletí za „veľkú mláku“, na Univerzite v Tampe na Floride, bude pokračovať v štúdiu, kde má za sebou úvodné dva semestre. "Makačka" ho čaká aj v bazéne, tiež s novými výzvami.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia